Державною установою «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України» (ІЕПД) продовжується робота з науково-методичного забезпечення розкриття потенціалу для подальшого розвитку об’єднаних територіальних громад (ОТГ) у рамках використання та підсилення їхніх унікальних рис: географічного розташування, економічного та демографічного становища тощо.
Реформа децентралізації у поєднанні з запровадженням спеціальних режимів господарювання, зокрема в рамках територій пріоритетного розвитку, надає нові можливості вирішення нагальних соціально-економічних проблем об’єднаних територіальних громад, залучення додаткових інвестицій, реалізації інфраструктурних проєктів, створення нових робочих місць, сприяння підприємницькій ініціативі тощо. Відповідно до цього, Інститутом було здійснено наукове супроводження обґрунтування створення першої в Україні території пріоритетного розвитку в рамках Бучанської міської об’єднаної територіальної громади.
На першому етапі завідувачкою сектору проблем реалізації господарського законодавства відділу проблем модернізації господарського права та законодавства, керівником Центру з підготовки незалежних експертиз у сфері права та економіки ІЕПД доктором юридичних наук, професором О.Р. Зельдіною та старшим науковим співробітником цього відділу кандидатом юридичних наук Т.С. Гудімою було підготовлено науково-правовий експертний висновок.
24 вересня 2020 року його презентовано старшим науковим співробітником ІЕПД імені В.К. Мамутова НАН України О.Ю. Ілларіоновим на засіданні Бучанської міської ради. На підставі зазначеного висновку депутатським корпусом було одноголосно схвалено проєкт рішення, ініційований секретарем Ради В.П. Олексюком, про звернення до Київської обласної державної адміністрації та Кабінету Міністрів України щодо створення території пріоритетного розвитку в межах Бучанської МОТГ.
Інститутом буде продовжено супроводження як цього проєкту щодо створення території пріоритетного розвитку в межах Бучанської МОТГ, так і подібних зон у межах інших об’єднаних територіальних громад.
За інформацією ІЕПД імені В.К. Мамутова НАН України