Перелік Премій з філософії:
- Премія імені Мирослава Поповича за кращу філософську монографію.
- Премія імені Марії Злотіної за кращу методологічно-методичну публікацію з викладання філософії (підручник / навчальний посібник з філософських дисциплін).
- Премія імені Сергія Кримського за найбільш новаторську філософську концепцію (ідею), викладену у наукових публікаціях.
- Премія імені Юрія Прилюка за найкращий редакційно-видавничий проект у галузі філософії.
- Премія імені Віталія Табачковського за кращу друковану роботу молодого дослідника (до 35 років) у галузі філософії.
Розмір премії за кожною номінацією становить 5000 грн.
Вимоги до кандидатів на здобуття Премії та порядок їх розгляду і присудження викладені у Статуті Премій, розміщеному нижче.
Висування кандидатур на Премії відбувається до 28 лютого 2021 року. Згідно з п. 5.2 Статуту Премій «фахові організації, колективи чи окремі фахівці висувають (рекомендують) кандидатури на Премію. Право рекомендації має будь-який дипломований фахівець з філософії або спільнота/організація фахівців, включно зі студентськими товариствами».
Форма висування:
Оригінал рекомендованої на здобуття Премії роботи (сукупності робіт) має бути надана секретарю Комісії з Премій або надіслана поштою в Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою: 01001 Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
Висування на Премію має супроводжуватися поданням, в якому зазначається: 1) на яку Премію висувається робота; 2) обґрунтування підстав, які спонукають до надання переваги саме цій роботі (кандидату); 3) дані особи (організації, спільноти), що висуває роботу на здобуття Премії: ПІБ, науковий ступінь чи фахова освіта, місце роботи та посада, контактні дані; 4) за бажання – інші документи, що аргументують вибір на користь даного кандидата.
Публікації, що не супроводжуються належним поданням, а також подання (рекомендації) кандидатів без надання у розпорядження Комісії оригіналу роботи (публікації) розглядатися не будуть.
Терміни наступних етапів, передбачених Статутом:
Етап висування кандидатів триватиме з 1 грудня 2020 року по 28 лютого 2021 року.
Етап визначення номінантів з висунутих кандидатів триватиме з 1 по 31 березня 2021 року.
Етап обговорення номінантів фаховою спільнотою триватиме 1 квітня по 31 травня 2021 року.
Етап визначення лауреатів триватиме з 1 червня по 30 червня 2021 року.
Дату нагородження лауреатів Премій буде оголошено згодом.
Контактні дані Комісії: Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою: 01001 Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
Секретар Комісії: Нечипоренко Віталій Олександрович, wnech@ukr.net тел. 099-614-11-33, 068-605-15-38.
СТАТУТ
Премій України з філософії
І. Загальні положення
1.1. Премії України з філософії (надалі Премії) є відзнаками професійної спільноти найбільш значущих результатів інтелектуальної роботи в царині філософії.
1.2. Премії покликані сприяти розвиткові та консолідації філософської спільноти України, утвердженню в її середовищі гідних інтелектуальних стандартів, зростанню наукової та громадської активності молодих філософів, належній оцінці видавничої та публіцистичної фахової діяльності в царині філософії. Премії мають прислужитися формуванню сталої вітчизняної інтелектуальної традиції, вільної від соціально-політичної кон’юнктури та ідеологічних упереджень; одним з виявів цього є вшанування пам’яті відомих українських філософів, що створювали засади гуманістичного розвитку вітчизняної філософії та своєю діяльністю сприяли демократичним суспільним перетворенням в Україні
1.3. Премії присуджує комісія, створена на громадських засадах провідною установою в царині філософських досліджень – Інститутом філософії НАН України та Соціологічним центром ім. Н.В. Паніної (надалі Комісія).
ІІ. Перелік Національних премій України з філософії
2.1. Премія імені Мирослава Поповича за кращу філософську монографію.
2.2. Премія імені Марії Злотіної за кращу методологічно-методичну публікацію з викладання філософії (підручник / навчальний посібник з філософських дисциплін.
2.3. Премія імені Сергія Кримського за найбільш новаторську філософську концепцію (ідею), викладену у наукових публікаціях.
2.4. Премія імені Юрія Прилюка за найкращий редакційно-видавничий проект у галузі філософії.
2.5. Премія імені Віталія Табачковського за кращу друковану роботу молодого дослідника (до 35 років) у галузі філософії.
III. Вимоги до кандидатів на здобуття Премії
3.1. Підставою для отримання Премії є належність кандидата до фахової філософської спільноти України і наявність у нього філософських робіт (статей, розділів у монографіях та індивідуальних монографій), які мають бути опубліковані в офіційно зареєстрованих українських або іноземних фахових філософських виданнях.
3.2. Роботи, які стали лауреатами однієї з Премій не можуть бути повторно висунуті на здобуття тієї ж чи іншої Національної премії України з філософії.
ІV. Комісія з визначення лауреатів Премій
4.1. Комісія складається з голови конкурсної комісії, заступника, секретаря та інших членів. Склад конкурсної комісії визначається рішенням Вченої ради Інституту філософії НАНУ за узгодженням з представниками Соціологічного центру ім. Н.В.Паніної, керуючись тим, що серед них мають бути відомі вчені, які працюють у філософській галузі, а також представники організацій-засновників премій.
4.2. Члени Комісії та їх роботи не можуть бути номіновані на присудження Премій. В своїй роботі Комісія керується принципом уникання конфлікту інтересів.
V. Порядок визначення лауреатів Премій та їх нагородження
5.1. Про присудження Премії поточного року Комісія робить публічне оголошення, в якому визначає терміни етапів по присудженню Премії і дату нагородження лауреатів. Оголошення поширюється у друкованих і електронних засобах фахової інформації з метою якнайширшого ознайомлення з ним філософської громадськості.
5.2. Етап висування кандидатів. Протягом не менше трьох місяців після оголошення, фахові організації, колективи чи окремі фахівці висувають (рекомендують) кандидатури на Премію. Право рекомендації має будь-який дипломований фахівець з філософії або спільнота/організація фахівців, включно зі студентськими товариствами.
5.3. Етап визначення номінантів з висунутих кандидатів. Протягом не більше двох місяців з дати закінчення висування кандидатів на Премію, Комісія визначає номінантів на здобуття Національної премії з філософії. Номінанти визначаються Комісією виключно з числа висунутих філософською громадськістю кандидатів.
5.4. Етап обговорення номінантів фаховою спільнотою. Докладна інформація про номінантів на Премію і відповідні роботи, визначенні Комісією, оголошується з метою обговорення філософською громадськістю. Процес обговорення висвітлюється у провідних фахових періодичних виданнях, в тому числі електронних. Даний етап триває не менше двох місяців.
5.5. Етап визначення та нагородження лауреатів. Беручи до уваги підсумки фахового обговорення номінантів, Комісія протягом місяця після завершення попереднього етапу визначає переможця (лауреата) Премії і проводить її урочисте вручення.
За інформацією Інституту філософії імені Г.С. Сквороди НАН України