Учений зазначив: «Донбас на порозі кризи через підняття ґрунтових вод, яке може призвести, в тому числі, і до сейсмічної активності, і це стосується всієї території Донбасу. Наприклад, у Макіївці з цієї причини у 2019 році навіть спостерігалися підземні поштовхи. У лютому 2018 року в "сірій зоні", в селі Чигарі біля Торецька, на 5 метрів провалилася земля, обвали земельних порід пошкодили водопровід. У самому Торецькому також в 2018 році повідомляли про масивний розлив грязьовий маси – тоді потоками пошкодило оборонні укріплення української армії».
Євген Яковлєв пояснює, що шахти перестали утримувати рівень води, який в деяких випадках доходив до півтора кілометри, і вода поступово виходить наверх: «На деяких ділянках між ґрунтовою водою і повехрністю всього два метри. Мінералізована вода з шахт, яка пробивається нагору, потрапляє в результаті в річку Сіверський Донець - джерело питної води».
Геолог вважає, що наразі екологія Донбасу недостатньо обговорюється в Мінську, адже розв’язати проблеми із затопленням шахт Україна самостійно не може: «Підземні ходи об'єднують розділений Донбас, причому страждати в разі затоплення буде, в першу чергу, підконтрольна Києву частина. Для підземної води політичних кордонів не існує, вона тече за своїми законами. І ми нижче них за гіпсометрією. Донецьк, Горлівка, Стаханов – це зона вододілу, вони вище. Качати з глибини 250-300 метрів рази в 3-4 дорожче, ніж з глибини 60-80 метрів».
Ознайомитися із записом програми За інформацією ресурсу «Радіо Свобода»