Учена відзначила, що в новій кліматичній реальності Україна живе приблизно з 2005 року: «Відбулися нові зміни в загальній циркуляції, вона зараз інша».
Ця реальність вирізняється нестійкою погодою й різкою зміною температур: «Стоїть тепло, а потім– зниження температури на 10-15 градусів. І не важливо, який сезон. Усі сезони стали нестійкими. Можливі екстремальні випадки – сильні опади, різкі штормові явища. (...) Зима, яку ми бачимо зараз, буде в межах найближчих 5 років. Навіть якщо морози й будуть, то це щонайбільше тиждень. Ви пам'ятаєте, яка ожеледиця була нещодавно. Це зараз буде більш характерно для зими».
За словами синоптикині, цієї весни, як і минулої, квітень може бути посушливим, а восени можливі ранні заморозки: «Ми побачили, що для весни дуже важким став квітень – практично без опадів. Це дуже погано для сільського господарства. Така наша дійсність. Те, що ми бачимо зараз, – це основа. На цю основу буде накладатися подальше посилення нестійкості».
Вазіра Мартазінова, всупереч поширеній думці, вважає, що процеси глобального потепління пов'язані насамперед із геофізичним, а не з людським фактором, і з цієї причини впливати на нього практично неможливо: «Про те, що процес глобального потепління можна зупинити, розповідають казкарі. Нічого не можна зупинити. (...) Америка – сильна країна, там є дуже багато хороших вчених. Але коли йдуть штормові циклони, вони нічого не можуть вдіяти. Що вже говорити про процеси щодо всієї земної кулі. Цю тему навіть не має сенсу обговорювати. Як би ми не робили зелені насадження, як би не скорочували викиди парникових газів, є геофізичний фактор. Людський фактор – лише одна з складових, але незначна з огляду з геофізичними факторами».
Водночас учена заявила, що становище України в цьому мінливому світі – привілейоване: «Україна перебуває в найкращих умовах у порівнянні з усіма навколишніми державами».
Докладніша інформація За інформацією платформи «OBOZREVATEL»