11 лютого 2021 року в Президії НАН України відбулася зустріч Президента НАН України академіка Анатолія Загороднього з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Узбекистан в Україні паном Алішером Курмановим.
У зустрічі взяли також участь віцепрезидент НАН України академік Сергій Пирожков, начальник Відділу міжнародних зв’язків НАН України Анатолій Мирончук та перший секретар-консул Посольства Республіки Узбекистан в Україні Баходир Ібрагимов.
На початку зустрічі академік Анатолій Загородній ознайомив поважного гостя з історією, статусом, структурою, а також основними завданнями Національної академії наук України, окремо зупинившись на прикладах ефективної співпраці її вчених із узбецькими партнерами.
Очільник Академії відзначив, що НАН України надає великого значення розвитку науково-технічного співробітництва з науковими установами Узбекистану. У першу чергу з традиційно основним і стратегічним партнером – Академією наук Республіки Узбекистан, а також з підпорядкованими їй установами. Взаємовигідна співпраця двох академій здійснюється як безпосередньо, так і в рамках Міжнародної асоціації академій наук – МААН і охоплює весь спектр напрямів розвитку сучасної науки.
Пан Посол високо оцінив науковий потенціал НАН України, зауважив, що українська наука вирізняється високим рівнем фундаментальних та прикладних досліджень, що добре відомо як науковим організаціям, так і промисловим підприємствам Узбекистану. З року в рік простежується стійке прагнення узбецьких вчених, промисловців, представників бізнесу до розвитку та поглиблення партнерства з інститутами НАН України.
Далі академік Анатолій Загородній і Посол Алішер Курманов обговорили перспективи подальшого розвитку українсько-узбецької взаємодії в науковій і науково-технічній сфері. Сторони прийшли до спільного висновку, що існуючий рівень співпраці не відповідає науковому потенціалу України і Узбекистану та має значні можливості для суттєвого зростання.
В ході подальшої розмови академік Анатолій Загородній і пан Алішер Курманов звірили підходи і окреслили дорожню карту активізації відповідного українсько-узбецького співробітництва. Одним з першочергових заходів, на думку сторін, має стати оновлення чинного договору про співпрацю НАН України та АН Республіки Узбекистану, який був укладений ще в 1995 році і вже не відповідає існуючим реаліям.
На завершення академік Анатолій Загородний та пан Алішер Курманов висловили впевненість, що зустріч, яка відбулась, пішла на користь зміцненню українсько-узбецького партнерства і послужить основою для подальшої спільної роботи та нових зустрічей.
За інформацією Відділу міжнародних зв’язків НАН України