Обстеження пацієнта за допомогою магнітокардіографічної системи, створеної науковцями Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України і встановленої в академічному госпіталі Оксфордського університету (фото з репортажу ССTV — Центрального телебачення Китаю) |
На сторінках свіжого випуску журналу “Вісник НАН України” (№2, 2021 р.) було опубліковано статтю провідного наукового співробітника відділу сенсорних пристроїв, систем та технологій безконтактної діагностики Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України кандидата медичних наук Іллі Чайковського, завідувача відділу сенсорних пристроїв, систем та технологій безконтактної діагностики Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України доктора технічних наук Михайла Пріміна і генерал-майора медичної служби, начальника Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» доктора медичних наук Анатолія Казмірчука “Розроблення та впровадження в медичну практику нових інформаційних технологій і метрик для аналізу малих змін в електромагнітному полі серця людини”.
У публікації розглянуто поняття клінічної інформаційної технології як сукупності методів і програмно-технічних засобів, об’єднаних у технологічний ланцюжок, продуктом якого є автоматизований діагностичний чи прогностичний висновок або рекомендація щодо тактики ведення хворого. Наведено кілька прикладів розроблених авторами і впроваджених в Україні та за кордоном інноваційних інформаційних технологій та метрик, призначених для реєстрації та оцінки тонких змін в електромагнітному полі серця з метою ранньої діагностики найбільш поширених та небезпечних серцево-судинних захворювань, насамперед ішемічної хвороби серця. Показано, що нові метрики аналізу просторової структури 2D- і 3D-магнітокардіографічних карт розподілу щільності струму дозволяють з високою точністю діагностувати різні форми ішемії міокарда. Новий метод шкалювання електрокардіограми можна застосовувати в клінічній, спортивній медицині, медицині праці, також у масштабних популяційних дослідженнях.
ЧИТАТИ ПОВНУ ВЕРСІЮ СТАТТІ