|
Учений зазначає: «Штучне світло та гаджети, а також шалений ритм життя заважають нам нормально висипатися, а отже, й нормально жити. За рекомендаціями Національної асоціації сну (National Sleep Foundation), для дорослого нормальна тривалість сну в середньому має становити 7-9 годин. У дітей потреба у сні вища: 16-18 годин для новонароджених, 10-12 годин – у малюків, 9-10 годин – у дітей старшого віку. І є дослідження, яке охопило понад 1,1 млн людей віком 30-100 років. Воно показало, що найнижчий рівень смертності спостерігався у людей, середня тривалість сну яких – 6,5-7,5 годин. Тільки деякі люди можуть природно спати менше – власники мутацій у генах ADRB1, DEC2 здатні повноцінно висипатися за 5,5-6 годин, а ті, в кого є мутації у гені NPSR1 – за 4,5-5,5 годин. Але таких людей мало – одиниці на сотні тисяч. Здебільшого через сучасний ритм життя і технології ми хронічно не висипаємося. Наприклад, за даними американських вчених, майже 40% дорослих у США сплять менше рекомендованих 7-8 годин, а близько 15% – менше шести годин. Регулярне недосипання – один із факторів, що провокує багато серйозних захворювань серцево-судинної системи, метаболічних порушень, розвиток діабету 2 типу, ожиріння та інші хвороби. Фактично ми не можемо спати менше, ніж потрібно організму, без шкоди для свого здоров’я. Раніше чи пізніше недосип позначиться на роботі мозку та фізичному стані. За деякими даними, аби повернути одну годину "боргу сну", який виникає за умов постійного недосипання, – потрібно чотири дні повноцінного сну!».
Олександр Скороход пояснив чому люди засинають та описав способи покращення сну, зокрема, необхідні для сну режим, «перехідний період», сприятливе середовище, рівень освітлення, уникнення шуму, температуру, а також фактори, які погіршують якість сну (алкоголь, кофеїн).
Наостанок Олександр Скороход підсумував: «Здоровий, повноцінний сон – це природний і дуже доступний спосіб відпочинку, важливий для здоров’я тіла та розуму. Оптимізуйте свій сон, висипайтеся регулярно і ви значно покращите самопочуття, зможете працювати більш ефективно, а жити – довго».
За інформацією порталу «ЛІГА.life»