Феодосій Григорович Добржанський (25.01.1900–18.12.1975) |
У статті старшого наукового співробітника відділу музеології Національного науково-природничого музею НАН України кандидата біологічних наук Ігоря Загороднюка наведено результати розвідки щодо раннього київського періоду діяльності видатного генетика і зоолога, всесвітньо відомого еволюційного біолога Феодосія Григоровича Добржанського.
Київський період, який тривав з 1909 до 1924 року і охоплював навчання в Першій київській гімназії та Університеті святого Володимира, роботу на кафедрі зоології Київської політехніки та в Зоологічному музеї (зоологічному кабінеті) Всеукраїнської академії наук (ВУАН), був ключовим у формуванні наукових інтересів ученого.
Нарис підготовлено з урахуванням численних уточнень і виправлених помилок, накопичених у різних джерелах, зокрема щодо дат, місць перебування та роботи, назв установ та організацій тощо. Проаналізовано особливості діяльності Ф. Добржанського в Українському науковому товаристві, на кафедрі зоології Київської політехніки та в Зоологічному музеї ВУАН. Наведено відомості про тематику його наукових публікацій та доповідей, зібрані ним колекції, проаналізовано мотиви подальшої зміни місця роботи і від’їзду науковця спочатку до Петербурга, а потім до США.
ЧИТАТИ ПОВНУ ВЕРСІЮ СТАТТІ Джерело: журнал “Вісник НАН України” (№2, 2021 р.)