Європейська федерація академій природничих та гуманітарних наук (ALLEA) оголошує конкурс для участі експертів у рамках нещодавно запущеного проекту ALLEA «Стійкість клімату в академічній системі».
Зміни клімату, спричинені людьми, загрожують самій основі нашого теперішнього існування. Як представники академічної науки ми вносимо свій суттєвий вклад у боротьбу зі зростанням об’ємів викидів СО2. Міжурядова група експертів зі зміни клімату оцінює загальний об’єм викидів вуглецю до настання незворотних наслідків лише близько 500 Гігатон. Це відповідає приблизно 1,8 тони СО2 на людину на рік до 2050 року. Для досягнення кліматичних цілей будуть потрібні серйозні системні зміни у всіх сферах промисловості та суспільства, включаючи наукові кола. Проект ALLEA “Cтійкість клімату в академічній системі” має на меті розробити пропозицію щодо забезпечення стійкої трансформації наукових кіл, яка ґрунтується на обговореннях, буде збалансованою та врахує всі відповідні перспективи, надаючи особливу увагу культурі наукових подорожей. Це вимагає вирішення проблеми без шкоди для рівня досліджень та його зниження, а також без зменшення обсягів міжнародного обміну та співпраці наукових кіл.
ALLEA пропонує академіям - членам висунути кандидатів за двома напрямами діяльності:
1) До основної робочої групи – фахівці, які можуть представляти будь-яку з дисциплін та мають високу мотивацію участі у проекті.
Очікуване навантаження складатиме приблизно дві онлайн зустрічі на місяць по 1-2 години кожна та можливі індивідуальні доручення.
2) До консультативної групи – експерти, яких за необхідності буде залучено до участі в одному або двох засіданнях основної робочої групи для представлення їхньої точки зору та рекомендацій на основі своїх знань.
Перелік дисциплін та фахівців, яких планується залучити до участі в проекті, включає але не обмежується такими:
- Науки про клімат
- Кліматичне регулювання / політика/ право
- Економіка
- Регіональні дослідження та антропологія, для представлення перспектив щодо регіонів за межами Європи
- Соціологія та соціальні науки
- Психологія, комунікативні дослідження
- Комп’ютерні науки, для оцінки енергетичних витрат обчислень
- Природничі науки з сильним експериментальним компонентом для вирішення конкретних завдань
- Експерти з медичних наук та охорони здоров'я
Участь представників інших дисциплін також вітатиметься.
Попередній відбір кандидатів проводиться академіями-членами. Для номінантів на участь в основній робочій групі необхідно надати розширений мотиваційний лист (максимальний обсяг 2 сторінки) та резюме (CV), для участі в консультаційній групі – мотиваційний лист (максимум 1 сторінка) із зазначенням специфіки своєї експертизи та резюме (CV) .
Остаточний термін подачі заявок від НАН України - 26 квітня ц.р., тому документи (в електронному вигляді) від претендентів на участь у згаданому проекті мають надійти до Науково-організаційного відділу Президії НАН України не пізніше 22 квітня.