16 квітня 2021 року на сайті тижневика “Дзеркало тижня” було опубліковано статтю завідувачки відділом економіки і політики аграрних перетворень Інституту економіки та прогнозування (ІЕП) НАН України члена-кореспондента НАН України Олени Бородіної “Земельна реформа і права людини”.
“Земля — це спільне багатство, яке продукує необхідні для виживання засоби: воду та їжу, місце проживання і ресурси для рекреації. Вона є гарантом збереження біорізноманіття, здоров’я, екологічної безпеки і місця для життєдіяльності. Вона нерухома, невідновлювана і невід’ємно пов’язана із людьми та живими спільнотами. Протягом усієї історії людства земля розглядалася не лише як фактор виробництва, а й як унікальне соціальне благо для її власника”, – йдеться на початку публікації.
Вчена аналізує два основні підходи до земельної реформи: егалітарний і ринковий, їхні переваги й недоліки, а також досвід різних країн світу, які у свій час змінювали систему земельних відносин.
Докладно про можливі суспільні наслідки земельних трансформацій читайте у ПОВНІЙ ВЕРСІЇ СТАТТІ. Джерело: тижневик “Дзеркало тижня”