Нещодавно в Київському університеті права (КУП) НАН України в змішаному режимі відбулася Міжнародна науково-практична конференція «XIV Наукові читання, присвячені пам’яті В.М. Корецького».
Захід було приурочено Дню науки. Його мета – обговорення найбільш актуальних теоретичних та практичних проблем сучасного стану права та міжнародного права.
Пленарне засідання відкрив ректор КУП НАН України професор Ю.Л. Бошицький, зазначивши, що проведення Наукових читань вже стало гарною традицією для університету. У своєму виступі ректор розповів про постать академіка В.М. Корецького, який одним із перших розпочав вивчення проблем міжнародного права, що набули глобального значення в післявоєнний період. Протягом багатьох років у сфері наукових інтересів ученого були проблеми кодифікації міжнародного права, зокрема, морського права та правового статуту Континентального шельфу, дослідження прогресивних принципів міжнародного права та співвідношення міжнародного права з внутрішнім правом. Результатом багаторічної праці науковця з проблем міжнародного приватного права стало створення ним фундаментальної монографії «Нариси англо-американської доктрини і практики міжнародного приватного права», яку було видано китайською мовою.
У 1946 році В.М. Корецький брав участь у підготовчих сесіях та проведенні Паризької мирної конференції, скликаній для укладення мирних договорів держав антигітлерівської коаліції з колишніми союзниками гітлерівської Німеччини в Європі. Пізніше він був членом делегації УРСР на 1-й, 2-й, 4-й сесіях Генеральної асамблеї ООН (1946 р., 1947р., 1949 р.), радником представника СРСР в Раді Безпеки ООН (1946 р.).
Володимир Корецький – перший вітчизняний учений, який увійшов до складу Комітету ООН з прогресивного розвитку міжнародного права та його кодифікації (Нью-Йорк, 1947 р.), а згодом став членом Комісії міжнародного права ООН (Нью-Йорк, 1949–1951 рр.). Вінцем діяльності В.М. Корецького стало обрання його у 1960 р. на 15-й сесії Генеральної асамблеї і Ради Безпеки ООН членом Міжнародного суду ООН у Гаазі строком на 9 років (1961–1970 рр.), а у 1968 р. – віце-президентом Суду.
Наприкінці свого виступу Ю.Л. Бошицький зазначив, що наукова спадщина В.М. Корецького залишається одним із важливих джерел унікальної інформації та продовжує використовуватися при вирішенні проблем міжнародного права та впливати на формування правової системи України.
На конференції були присутні науково-педагогічні працівники КУП НАН України, студенти та аспіранти. Модератором заходу була проректор з навчально-методичної та наукової роботи університету О.О. Хорватова. Під час панельних дискусій були обговорені актуальні питання права, міжнародного права та порівняльного правознавства.
Під час роботи конференції між Київським університетом права НАН України та Освітньою платформою «Pravozno» було підписано Меморандум про співпрацю. Завдяки цьому партнерству студенти КУП НАН України, які планують продовжувати навчання в магістратурі, зможуть підготуватися до Єдиного вступного іспиту та Єдиного фахового вступного випробування зі спеціальності 081 «Право» та 293 «Міжнародне право».
За інформацією КУП НАН України