Прийнято вважати, що наша імунна система має швидко та ефективно знищувати усе чужорідне в організмі, при чому ще й так, аби ми самі цього не помічали. Втім, це лише одна з багатьох функцій імунної системи, і не менш важливим за саму імунну відповідь на чужорідну речовину, є здатність своєчасно зупинити цю відповідь, а в деяких випадках навіть не починати. Адже, наприклад, їжа – це чужорідні речовини для імунної системи, проте реагувати на них не варто, - в найпростішому випадку результатом такої імунної відповіді буде харчова алергія. Так само поради щодо «посилення» імунітету навряд чи знадобляться людям, що страждають на так звані автоімунні захворювання, які характеризуються агресією імунної системи щодо «своїх» клітин власного організму.
Про механізми контролю імунної відповіді та здатність імунних клітин не реагувати на подразники там, де це не потрібно, під час лекції розповість патофізіолог, старший науковий співробітник відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України кандидат медичних наук Василь Нагібін.
Реєстрація на лекцію:
https://bit.ly/3zDCNcU ФОРМАТ – у середовищі ZOOM.
Час проведення онлайн-леції: 01 липня 2021 року о 19:00.
УЧАСТЬ ВІЛЬНА.
Подія на Facebook Координатори лекторію «Наукові зустрічі \ Scientific meetings»:
– докторант Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Доброва НАН України кандидат історичних наук Сергій Жабін;
– науковий співробітник Інституту газу НАН України кандидат технічних наук Костянтин Сімейко.
За інформацією лекторію «Наукові зустрічі \ Scientific meetings»