“Почнемо з глобального. Не зупинятимуся довго на тому, що ми живемо в епоху цифровізації та швидкого розвитку Індустрії 4.0. А це означає, що цифрові технології та штучний інтелект проникають у всі сфери людського життя, від суто індустріальних галузей і до медицини, науки й освіти. Тому фахівці абсолютно всіх профілів у сферах, дотичних до ІТ, є і, певна річ, будуть затребуваними на ринку праці принаймні в найближчі 10 років”, – пише Наталія Куссуль на початку своєї статті для тижневика “Дзеркало тижня”. Далі вона зазначає, що уже зараз абсолютно всі комп’ютерні й потужні інноваційні компанії визнають кадровий голод не просто на ІТ-фахівців. Не вистачає кваліфікованих фахівців, здатних не лише розв’язувати, а й ставити задачі. Тому серйозні ІТ-компанії змінили політику набору фахівців і перейшли від рекрутингу студентів молодших курсів із подальшим їх донавчанням практичних навичок безпосередньо в компанії (моделі «пилосмока») до стратегічної тривалої (таргетної) співпраці з університетами.
“І, крім власне IT-спеціальностей, особливу увагу звертають на прикладну математику та прикладну фізику. Налагоджуються процеси спільного керування курсовими роботами і дипломами, спільної підготовки окремих прикладних курсів, стажувань, дуальної освіти. При цьому функція навчання залишається за університетом, оскільки, крім конкретних практичних навичок, які можна отримати на короткотермінових прикладних курсах, роботодавців цікавить фундаментальна підготовка, широта світогляду, вміння ставити і розв’язувати нестандартні наукомісткі задачі. (…) Відтак, дедалі більше IT-компаній, як сервісних, так і продуктових, починають цікавитися не лише комп’ютерними спеціальностями, а й освітніми програмами з точних наук, особливо прикладної математики та фізики, оскільки фахівці з глибокими фундаментальними знаннями математики і фізики мають критичне структурне мислення, легко освоюють нові технології і готові до розв’язання нестандартних задач”, - акцентує вчена.
Докладно про те, як обрати університет, якщо любиш математику і фізику, та яку конкурентну перевагу надасть отримана кваліфікація з цих точних наук дізнавайтеся з
ПОВНОЇ ВЕРСІЇ СТАТТІ. Джерело: офіційний сайт тижневика “Дзеркало тижня”,
публікація від 4 липня 2021 року