Минулого року Національна академія наук України підтримала ініціативу українського диригента Германа Макаренка, який має почесне звання «Артист ЮНЕСКО в ім’я миру», щодо проведення всесвітньої акції для висловлення вдячності мовою культури медпрацівникам та науковцям всього світу, які борються з COVID-19, та проведення в столиці України великого концерту-подяки за участі зірок світового масштабу – Артистів ЮНЕСКО в ім’я миру та вітчизняних артистів. До відповідного звернення на ім’я Генерального директора ЮНЕСКО пані Одрі Азулє приєднався тодішній Президент НАН України академік Борис Патон.
Нині вже розпочались репетиції, а концерт-презентація міжнародного проєкту відбудеться у вересні – глядацьку залу заповнять саме українські медики. Створений у підсумку аудіовізуальний продукт буде розміщено на онлайн-платформі у вільному доступі, його побачать і почують лікарі усього світу.
Виконавці представлять музику всіх континентів, декілька світових прем'єр українських та іноземних композиторів, передбачено участь артистів ЮНЕСКО з різних країн, поєднання онлайн та офлайн форматів.
У програмі представлено по кілька творів із кожного континенту. Зокрема, відбудеться світова прем'єра гімну «Шлях надії» французького композитора П'єра Себо, що створений на скульптуру Посла доброї волі французької скульпторки Хедви Сер. Також проєкт продемонструє принципово новий формат – колаборацію онлайну та офлайну, що відповідає викликам, пов'язаним з COVID-19. Так, в режимі реального часу турецький композитор Кудсі Ергунер виконуватиме інструментальну партію, яка транслюватиметься онлайн на великий екран, водночас, у концертній залі акомпануватиме йому оркестр Kyiv Classic. Символічно, що музиканти одночасно виконуватимуть цю композицію, перебуваючи в різних країнах. Ще одним прикладом міжкультурного діалогу стане прем'єра твору «Africa forever» українського композитора Артема Рощенка, який написано з використанням музичного фольклору народів центральної Африки та пігмеїв.
Партнери заходу: Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв (ГДІП), Національна академія наук України, Національна академія медичних наук України, Асоціація головних лікарів України, інститут "ЕКОГІНТОКС", Міжнародна організація соціальної справедливості.
Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.
За інформацією Kyiv Classic Orchestra