У Видавничому домі "Академперіодика" НАН України вийшов друком написаний співробітниками Інституту історії України НАН України тритомник "Україна. Нариси історії".
"Вузлові проблеми націє- і державотворення розкрито в концепті хронотопу українського "довгого XX сторіччя", що є гібридною проекцією "довгого XIX сторіччя". Сутнісною ознакою цього етапу в історії України та українців є реалізація інтенцій соціально-економічної, етнокультурної та політичної емансипації – власне, завершення Української революції, яка розпочалася в контексті Першої світової війни, та започаткування руйнації колоніальної системи”, - йдеться в анотації до книги.
Перший том “Україна й українці в постімперську добу (1917–1939)” містить 620 сторінок тексту та 124 сторінки тематичних ілюстрацій, що ілюструють або й доповнюють текст.
Його автори – Геннадій Єфіменко, Станіслав Кульчицький, Руслан Пиріг, Віталій Скальський, Лариса Якубова.
Феномен Української революції, причини і обставини перемоги комунобільшовизму, трагедія найбільшої розділеної нації Східної Європи в епоху становлення і зміцнення тоталітаризму є вузловими сюжетами книги. Міжвоєнний період розглянуто як час культивування і критичного загострення внутрішніх проблем української нації під дією асиміляційних і репресивних практик контроверсійних державних організмів.
Другий том “Україна в епіцентрі протистояння світових систем (1939–1990)” містить 544 сторінки тексту та 96 сторінок тематичних ілюстрацій, що ілюструють або й доповнюють текст.
Його автори – Віктор Даниленко, Віктор Крупина, Станіслав Кульчицький, Олександр Лисенко, Олена Стяжкіна, Лариса Якубова.
У другій книзі йдеться про сутнісні зміни соборної України, що постала в рамках Ялтинсько-Потсдамської системи. Її доля в епоху Другої світової і "холодної" воєн, наслідки рерадянізації, неусвідомлені колективні травми і переступи та їхній вплив на сучасність є авторською оптикою дослідження історичного шляху України в епоху протистояння світових систем та краху комунобільшовизму, що уможливило суверенізацію України.
Як повідомляється
на офіційній фейсбук-сторінці Інституту історії України НАН України, у найближчому майбутньому планується презентація видання.