16 вересня 2021 року в Національній опері України для українських медиків відбулася світова прем’єра міжнародного проєкту «Музична подяка лікарям за підтримки ВООЗ та ЮНЕСКО», який об’єднав композиторів та виконавців з Франції, Туреччини, України, Китаю, Японії та інших країн. Автором проєкту є український диригент Герман Макаренко, який має почесне звання «Артист ЮНЕСКО в ім’я миру».
Минулого року Національна академія наук України підтримала ініціативу Германа Макаренка щодо проведення всесвітньої акції для висловлення вдячності мовою культури медпрацівникам та науковцям всього світу, які борються з COVID-19, та проведення в столиці України великого концерту-подяки за участі зірок світового масштабу – Артистів ЮНЕСКО в ім’я миру та вітчизняних артистів. До відповідного звернення на ім’я Генерального директора ЮНЕСКО Одрі Азулє приєднався тодішній Президент НАН України академік Борис Патон.
Під час концерту глядачі побачили відеозвернення керівництва Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та ЮНЕСКО.
Заступник генерального директора ЮНЕСКО Фірмін Едуард Матоко від імені генерального директора ЮНЕСКО Одрі Азулє висловив глибоку вдячність від ЮНЕСКО пану Герману Макаренку, представникам Global Harmony Art та офіційним представникам України, які організували цей концерт, присвячений всім медичним працівникам, які самовіддано продовжують боротися з пандемією.
«У контексті цієї глобальної кризи в галузі охорони здоров’я, коли близькість ускладнюється заходами соціального дистанціювання, роль митців та музикантів, які об’єднують усіх нас за допомогою мистецтва, стає вирішальною як ніколи», - зазначив він.
Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус у вітальному слові до учасників та глядачів проєкту підкреслив натхнену працю і самовідданість медичних працівників та наголосив, що цей концерт нагадує нам про творчість, надію та солідарність з лікарями в наших спільних зусиллях для подолання пандемії.
|
У програмі концерту прозвучали по два твори з кожного континенту, а також декілька українських композицій. Зокрема, відбулась світова прем’єра гімну «Шлях надії» французького композитора П’єра Себо. Також було представлено принципово новий формат – колаборацію онлайну та офлайну, що відповідає викликам, пов’язаним з COVID-19. Так, в режимі реального часу турецький композитор Кудсі Ергюнер виконував інструментальну партію, яка транслювалася онлайн, водночас, у концертній залі акомпанував йому оркестр Kyiv Classic. Музиканти одночасно виконували композицію, перебуваючи в різних країнах. Ще одним прикладом міжкультурного діалогу стала прем’єра твору «The Heart of Africa» українського композитора Артема Рощенка, який написано з використанням музичного фольклору народів центральної Африки та пігмеїв. Завершилася програма на оптимістичній ноті – твором «Amazing Grace», який якнайкраще передає віру подолання пандемії.
|
Результатом проєкту «Музична подяка лікарям» стане унікальний аудіовізуальний продукт, який побачить та почує багатомільйонна аудиторія, лікарі з усього світу – він буде розміщений на медіа-платформі у вільному доступі.
Партнери заходу: Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв (ГДІП), Національна академія наук України, Національна академія медичних наук України, Асоціація головних лікарів України, інститут "ЕКОГІНТОКС", Міжнародна організація соціальної справедливості.
Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.
Інформація та фото: Kyiv Classic Orchestra