20 листопада 2021 року в межах науково-популярного археологічного лекторію «Про що розповідає археологія» головний спеціаліст управління культури та туризму Чернігівської міської ради кандидат історичних наук Олександр Бондар прочитає лекцію «Замки часів Речі Посполитої на Чернігівщині: історія та археологія».
Про тему лекції
Замкове будівництво на Чернігівщині за часів Речі Посполитої нині залишається однією з найменш досліджених тем історії та археології. Воно поділяється на два періоди: перший – з другої половини XVI ст. до початку XVII ст., коли лише невелика частина Чернігівщини входила до складу Польсько-Литовської держави; другий – з 1618 до 1648 рр., коли вже вся Чернігівщина входила до її складу. Втім, за останнє століття залишки замків того періоду неодноразово ставали об’єктами археологічного вивчення, хоч і в контексті дослідження інших періодів. Накопичення матеріалів із цієї проблематики вже дозволяє зробити певні висновки та проаналізувати топографію, фортифікацію, влаштування, матеріальну культуру та вплив замків на подальші урбаністичні процеси на Чернігівщині.
Початок – традиційно о 12.00 год. (тривалість – 3 години)
за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 15
(будівля Національного науково-природничого музею НАН України,
цокольний поверх – Археологічний музей Інституту археології НАН України;
неподалік станції метро «Театральна»).
Участь у заході – безкоштовна. У зв’язку з карантинними обмеженнями, організатори просять охочих попередньо зареєструватися, повідомивши своє ім’я та прізвище на скриньку: evekravchenko@gmail.com. Перед початком лекції необхідно буде пред’явити сертифікат про вакцинацію або чинний негативний ПЛР-тест. У приміщенні музею діє обов’язковий масковий режим.
Лекторій продовжує працювати офлайн (очно), оскільки всі співробітники Археологічного музею, а також керівник лекторію і лектор вакциновані. Організатори розраховують на порядність і розсудливість відвідувачів у час пандемії.
Поспішайте, кількість місць обмежена!
P.S. Археологічний лекторій «Про що розповідає археологія» – у форматі науково-популярних лекцій, лекцій-екскурсій, воркшопів тощо – щомісяця проводять Інститут археології НАН України та його партнери. Лекторій розрахований на всіх, хто цікавиться археологією й давньою історією. Керівник лекторію – старший науковий співробітник відділу археології залізного віку Інституту археології НАН України кандидат історичних наук Евеліна Кравченко.
За інформацією Інституту археології НАН України