11 грудня 2021 року в межах науково-популярного лекторію «Наукові зустрічі / Scientific meetings» відбудеться онлайн-лекція «Сучасний стан виробництва атомної енергії у світі».
Про лектора
Лектор – іноземний член НАН України
Ігор Піоро, доктор технічних наук, професор факультету енергетичних систем і ядерних наук Технологічного інституту Онтаріо (Ошава, Онтаріо, Канада), член ASME. Ігор Піоро є всесвітньо визнаним ученим у галузі ядерної інженерії (теплогідравліка ядерних реакторів, концепції ядерних реакторів IV покоління тощо) та теплових наук / інженерії (кипіння, примусова конвекція, включно з надкритичними тисками тощо).
Науковець є автором/співавтором понад 500 публікацій, 12 технічних посібників, 36 розділів в енциклопедіях, довідниках і книгах, 99 статей у реферованих журналах, 292 статей у реферованих працях міжнародних і національних конференцій та симпозіумів, 26 патентів і винаходів, 47 основних технічних звітів.
Доктор Піоро – редактор-засновник, головний редактор журналу ASME Journal of Nuclear Engineering and Radiation Science (J. NERS). Був головою EC NED ASME (2011–2012) та головою ICONE-20 (2011-2012).
Про тему лекції
З огляду на проблеми зміни клімату, що виникають разом зі зростанням глобального попиту на енергію, світові, врешті-решт, необхідно перейти до джерел електроенергії з низьким рівнем викидів вуглецю – невідновлюваних джерел (таких, як ядерна енергетика) і відновлюваних джерел (таких, як гідроенергетика, вітрова, геотермальна, сонячна, а також припливні). Єдине джерело – атомна енергія, котра є надійною, зосередженою та може мати велику встановлену потужність і працювати з високими коефіцієнтами потужності. На лекції буде представлено поточний стан розгортання ядерної енергетики й розвитку малих модульних реакторів (ММР) у світі. На жаль, протягом останніх 9 років – через серйозну аварію на АЕС Фукусіма у березні 2011 року – виробництво електроенергії в атомній енергетиці скоротилося з 14% до приблизно 10%. Тому важливо стежити за останніми тенденціями в ядерній енергетиці та розуміти останні тренди з розроблення ММР.
* * *
Початок лекції – о 18.00 год.