2 лютого 2022 року відбулася нарада щодо участі Національної академії наук України у реалізації проєкту «Президентський університет» за участі Президента НАН України академіка НАН України Анатолія Загороднього, віцепрезидента НАН України члена-кореспондента НАН України Олега Рафальського, народного депутата України, голови підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, координатора проєкту «Президентський університет» Юлії Гришиної, Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета та керівника Державної компанії по створенню Президентського університету Дмитра Єрьоміна.
На нараді були також присутні завідувач відділу Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона доктор технічних наук Максим Юрженко та кандидат фізико-математичних наук Всеволод Яковлев.
Онлайн до засідання долучилися провідні науковці Академії, окремі керівники наукових установ НАН України, члени тематичних експертних робочих груп з формування науково-освітньої діяльності Президентського університету.
Анатолій Загородній у вступному слові відзначив вагоме значення ідеї створення Президентського університету для забезпечення високого рівня підготовки молодих фахівців для наукових установ, державних органів та інноваційного бізнесу.
Він підкреслив, що від початку проєкту пройшло не багато часу, але вже докладено значних зусиль щодо його реалізації. Зокрема, Національна академія наук України, розуміючи, що в створенні Президентського університету необхідно максимально використати досвід провідних вчених, академічних установ, а також ресурсний потенціал Академії в цілому, включно з її найкращими науковими лабораторіями та науковими школами, активно приєдналася до команди з реалізації цього проєкту.
«Нині ж постає черговий новий етап у рамках зазначеного проєкту, під час реалізації якого досвід та участь вчених, наукових установ НАН України, а також належна організаційна підтримка й координація виконання робіт з боку керівництва НАН України будуть надто важливими», – зазначив Анатолій Загородній.
Далі він представив присутнім доктора технічних наук Максима Юрженка, на якого відтепер буде покладена робота з координації участі вчених та наукових установ НАН України в реалізації проєкту «Президентський університет».
Він також подякував кандидату фізико-математичних наук Всеволоду Яковлеву, який до цього виконував обов'язки координатора згаданої роботи від Академії.
Юлія Грішина у своєму виступі подякувала Національній академії наук за активну участь у процесі створення Президентського університету.
Вона підкреслила, що співпраця з Академією у реалізації цього проєкту є принциповим моментом, на чому особливо наголошує Президент України Володимир Зеленський. За її словами, створення Президентського університету дозволить підтримати вітчизняну науку, надати нові можливості українським науковцям та, найголовніше, створити умови, за яких результати наукової діяльності можна буде комерціалізувати для вирішення нагальних проблем та забезпечення потреб нашої держави.
Сергій Шкарлет відзначив, що зараз першочерговим завданням є «наукове наповнення» проєкту «Президентський університет». Саме на експертні групи науковців покладено формування основних напрямів розвитку перспективних наукових досліджень на найближчі роки, за якими будуть створюватись освітні програми спеціальностей та здійснюватись підготовка у Президентському університеті.
Олег Рафальський наголосив, що сьогодні складно назвати інші гуманітарні проєкти в нашій державі з таким потенціалом та потужними можливостями як «Президентський університет». В той же час на всіх, хто бере участь у його реалізації покладено велику міру відповідальності за свою роботу. Він відзначив величезний потенціал науковців Академії у створенні Президентського університету та побажав успіху всім учасникам цього проєкту.
Дмитро Єрьомін підкреслив, що зараз важливим є активне долучення експертних робочих груп до формування змісту освітньо-наукових програм, за якими потім здійснюватиметься навчання в університеті.
Максим Юрженко подякував за довіру та запевнив, що гідно виконуватиме покладені на нього обов'язки. Він зазначив, що проєкт є викликом, проте науковці із властивим їм підходом завжди якісно виконувати свою роботу, зможуть успішно його реалізувати.
Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський ініціював створення Президентського університету Указом від 31 травня 2021 року № 217 «Питання проекту «Президентський університет».
Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням від 16 червня 2021 року № 692-р схвалив Концепцію реалізації проєкту «Президентський університет» та утворив робочу групу з реалізації проєкту.
Розпорядженням від 20 серпня 2021 року № 971-р Уряд затвердив також План заходів з реалізації концепції реалізації проєкту «Президентський університет».
23 грудня 2021 року було підписано
Меморандум між МОН України та НАН України щодо реалізації проєкту «Президентський університет». Фото: Прес-служба НАН України