15 червня 2022 року відбудеться друге онлайн-засідання Семінару з міжвоєнної історії України, що його постійно проводить відділ історії України 20–30-х рр. ХХ ст. Інституту історії України НАН України. Доповідатиме старший науковий співробітник відділу кандидат історичних наук Тетяна Євсєєва. Так Семінар продовжить актуальний формат наукового спілкування, де апробовуються новітні методологічні підходи, висуватимуться несподівані гіпотези і пропонуватимуться авторські теорії.
Ілюстрація: «Червоні дияволята» (кадр з к/ф «Невловимі мстителі», кіностудія «Мосфильм», 1966). Джерело: https://i.ytimg.com/vi/QsLSsy_p6IE/maxresdefault.jpg |
Науковиця виступить із доповіддю «Російська революція як релігійна криза: століття до та століття після 1917 року».
Революція 1917 року, серед іншого, постала ще й наслідком загальноєвропейської культурної кризи та пошуків найпочеснішого місця православної російської імперії у священній історії християнства, конкуренції на теренах багатонаціональної імперії богословських концепцій розвитку націй.
Російським літераторам і публіцистам довелося конкурувати на рівні богослів’я одночасно з інтернаціональним соціалізмом, а також із поляками, українцями та євреями як суб’єктами націєтворчих процесів. Розглянути комуністичне будівництво в СРСР у такому контексті і пропонує Тетяна Євсєєва.
Чи могла Україна у XX ст. уникнути перетворення на «криваві землі», а українці – блукання кривавими стежками російського апокаліпсиса? Чи була альтернатива Червоній смуті? Ці й інші важливі питання доповідачка пропонує до обговорення на Семінарі Інституту історії України НАН України.
До участі запрошуються всі охочі! Долучайтеся!
Topic: Семінар з міжвоєнної історії України
Join Zoom Meeting
Meeting ID: 879 0001 8214
Passcode: 321297
Початок – о 17:00 (орієнтовна тривалість – 2 години).
За інформацією Інституту історії України НАН України