«З іноземними колегами ми підтримуємо контакти двох типів. Перший – персональні контакти наших науковців. Другий – контакти інституційного характеру, зокрема двосторонні угоди з європейськими організаціями. Одна з таких угод – з Інститутом політичних досліджень Польської академії наук – зараз реалізується особливо активно. Стимулом для цього розвитку послугував
нещодавній візит президента Польської академії наук професора Єжи Душинського до України, – зазначив віцепрезидент Академії в інтерв’ю програмі «Про науку. Компетентно» для YouTube-каналу НАН України. – Наших фахівців-політологів добре знають за кордоном, вони там затребувані: виконують дослідження за міжнародними грантовими програмами, дають коментарі іноземним ЗМІ, допомагаючи їм розібратись у специфіці наших процесів, їздять на престижні наукові заходи до різних країн світу (один наш колега, наприклад, невдовзі має відбути до Сеулу на міжнародну конференцію з питань релігії). Хоча, правду кажучи, дещо непросто працювати на одному рівні з країнами, в яких один професор отримує таке ж фінансування, як ціла українська наукова установа.
З 25 лютого по 3 травня в нашому Інституті діяла дистанційна форма роботи, але по завершенні цього терміну четверо науковців тимчасово залишаються працювати за кордоном. На щастя, сучасні засоби комунікації розширили можливості людства загалом і науковців зокрема. Тим більше, що ми, політологи, не залежимо від лабораторного обладнання, експериментальної бази, і це значно скорочує витрати на наші дослідження. Потрібні тільки хороший комп’ютер (що тепер не проблема) і світла голова. Я певен, що наші колеги, наші «зірочки» повернуться на Батьківщину, і результатом їхнього перебування поза Україною стануть не лише публікації у рецензованих фахових виданнях, що індексуються наукометричними базами, а й репутаційні здобутки для Інституту і всієї Академії».