Провідний інженер Центру спеціального контролю, старший науковий співробітник Інституту космічних досліджень НАН України та ДКА України кандидат фізико-математичних наук Олексій Парновський у своїй статті пояснює бойові можливості ізраїльського протиракетного комплексу «Залізний купол» (Iron Dome), зокрема при застосуванні в умовах російсько-української війни, а також їхню відмінність від умов арабо-ізраїльського конфлікту.
Зокрема вчений зауважує: @Перш за все, слід зазначити, що Ізраїль має ешелоновану систему протиповітряної та протиракетної оборони, і «Залізний купол» є лише одним з її елементів. (...) В цій системі комплекс «Залізний купол» займає другий знизу ешелон і відповідає за перехоплення артилерійських снарядів, некерованих ракет, керованих ракет полю бою (протитанкових, повітря-поверхня малої дальності) і БПЛА. Останні модифікації комплексу морського базування також можуть перехоплювати крилаті ракети, але покладаються на корабельну РЛС для виявлення цілей. (...) Комплекс, здатний перехоплювати артилерійські снаряди і ракети РСЗВ, міг би бути корисним у прифронтовій смузі, проте він і сам потребує прикриття від авіації та ОТР. Також він не забезпечує захисту проти ракет дальньої дії. Тому він може розглядатися хіба як допоміжний для підсилення більш спроможного комплексу (наприклад, морська модифікація «Залізного купола» C-Dome використовується в парі з ЗРК Barak-8). Про безкорисність цього комплексу для захисту міст і стратегічних об’єктів в Україні також двічі заявляв міністр оборони України Олексій Резніков».
Олексій Парновський, наводячи низку аргументів, відстоює думку, що немає сенсу намагатися отримати для України «Залізний купол», але варто задуматися над закупівлею останнього варіанту Patriot PAAC-4 з IBCS.
Ознайомитися з повним текстом статті За інформацією ресурсу «LB.ua»