Кандидат біологічних наук Оксана Червоненко у приміщенні Національного науково-природничого музею НАН України (фото: Валентин Кузан, kunsht.com.ua) |
10 жовтня 2022 року внаслідок російський масований ракетний обстріл Києва постраждало близько 60 вікон Національного наукового-природничого музею НАН України. Наступного дня цю установу відвідали журналісти. «Багаті колекції та традиція наукових досліджень забезпечують українській інституції серйозний рівень. <…> У Національному науково-природничому музеї можна побачити увесь спектр життя на нашій планеті – від зародження у найдавніші часи до найповнішого різноманіття сучасності. Не дивно, що він став жертвою російських загарбників, яким різноманіття життя дуже не подобається. <…> …перед самими експонатами музею тепер два виклики – несприятлива вологість через вибиті вікна і несприятлива температура через проблеми з опаленням», – підсумували вони у статті для сайту науково-популярного журналу «Куншт».
Як повідомляє сам Національний науково-природничий музей НАН України, 17 жовтня було завершено роботи першого етапу з оперативної консервації будівлі Музею і встановлено тимчасові віконниці з герметичним прошарком, що вкрай важливо для збереження природничих колекцій. А вже 21 жовтня Музей відкрив свої експозиції для відвідувачів.
Наразі проводяться спеціалізовані консультації з фахівцями та виробниками вікон, тому підрахунок витрат для повного відновлення експозиційних приміщень музею ще триває. Збір коштів триває теж, адже без фінансової підтримки Музей не впорається з лихом самотужки.
Благодійний рахунок музею:
UA 958201720313271001302009806
Код ЄДРПО19020229
Повна назва установи: Національний науково-природничий музей Національної академії наук України (скорочено – ННПМ НАН України)
Призначення платежу: благодійний внесок.
Фото: www.facebook.com/NationalMuseumofNaturalHistoryKyiv |
Графік роботи Національного науково-природничого музею НАН України:
Музей відчинений для відвідувачів три дні на тиждень – у п’ятницю, суботу та неділю з 11:00 до 18:00, каса зачиняється о 17:30. У разі оголошення повітряної тривоги Музей зачиняється і відвідувачів просять пройти до найближчого бомбосховища – на станції метро «Театральна» (за 200 м від будівлі Музею).
Оперативну інформацію про Національний науково-природничий музей НАН України відстежуйте на його
Facebook-сторінці. Радимо також підписатися на
YouTube-канал.