14 листопада 2022 року відбувся круглий стіл «Обговорення проєкту Закону України «Про оборонно-промисловий комплекс України як пріоритетну галузь промисловості»». У заході взяли участь керівництво Державного концерну «Укроборонпром», представники Верховної Ради України, Офісу Президента України, Міністерства економіки України, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, Ради національної безпеки і оборони України, Національної академії наук України, підприємств оборонно-промислового комплексу, профспілок, галузевих асоціацій і профільних експертних установ.
В умовах широкомасштабної агресії РФ проти України суб’єкти господарювання оборонно-промислового комплексу (ОПК) відіграють одну з ключових ролей у забезпеченні необхідним озброєнням і військовою технікою Збройних Сил України, Національної гвардії України й інших військових формувань.
Законопроєкт, що його підготували Державний концерн «Укроборонпром» і Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, передбачає, зокрема, визнання ОПК пріоритетною галуззю України, закріплення особливостей функціонування суб’єктів господарювання ОПК; створення Агенції оборонних технологій, Державного фонду розвитку оборонно-промислового комплексу України; забезпечення пріоритетності оборонних закупівель у національних виробників озброєння й військової техніки (за наявності відповідної пропозиції), надання останнім податкових і митних преференцій, спрямованих на заохочення модернізації та переоснащення виробництва, підвищення престижності роботи на підприємствах ОПК через систему соціальних пільг і гарантій, а також вирішення конкретних проблем реформування підприємств-учасників Державного концерну «Укроборонпром», передбачених Законом України «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності».
|
Член Президії НАН України, директор Інституту економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України член-кореспондент НАН України Володимир Устименко у своєму виступі на цьому зібранні звернув увагу на необхідність системного врегулювання у згаданому законопроєкті особливостей функціонування суб’єктів господарювання ОПК у період дії воєнного стану, інноваційної складової розвитку ОПК, забезпечення технологічного суверенітету, впровадження розробок українських учених і багатьох інших питань.
За підсумками розгляду законопроєкту вирішено звернутися до Президента України з пропозицією внести проєкт Закону України «Про оборонно-промисловий комплекс України як пріоритетну галузь промисловості» до Верховної Ради України як невідкладний. До вдосконалення законопроєкту зараз залучені фахівці Інституту економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України.
За інформацією Інституту економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України