Журнал «Теоретична та експериментальна хімія» («ТЕХ») – провідний науковий журнал, який публікує статті з широкого кола напрямів сучасної хімії, серед яких: фізико-хімічні основи, а також принципи та шляхи створення нових процесів, речовин і матеріалів; фізико-хімічні засади управління хімічними процесами, вплив зовнішніх фізичних факторів на хімічні реакції; фізична нанохімія, наноструктури та наноматеріали, розмірно-залежні властивості матеріалів. Завдяки актуальності тематики видання і високій вимогливості його редакційної колегії до рівня публікацій журнал «Теоретична та експериментальна хімія», за даними провідних наукометричних баз даних «Clarivate Analytics» (донедавна – «Web of Science») і «Scopus» наразі має найвищий імпакт-фактор серед усіх наукових видань України.
1965 року журнал заснували Академія наук УРСР (нині – Національна академія наук України) й Інститут фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського. Відтоді Інститут видає його постійно. З моменту свого започаткування журнал одразу ж привабив увагу багатьох українських та іноземних учених, які працюють у різних новітніх напрямах хімії. За роки свого існування журнал завжди широко висвітлював найпекучіші наукові проблеми хімії. Водночас, редакційна колегія, до складу якої входили провідні українські й іноземні вчені, постійно приділяла увагу пошукові нових шляхів розвитку журналу, оновленню його тематики, яка відповідала би вимогам часу, що зробило журнал цікавим і привабливим в умовах жорсткої конкуренції на ринку наукової літератури. Зокрема, останнім часом журнал приділяє значну увагу роботам із нанохімії та наноматеріалів, водневої та сенсорної тематики, зі створення принципово нових і екологічно сприйнятливих процесів одержання різних речовин і нетрадиційних матеріалів із цінними функціональними властивостями, гібридним органо-неорганічним нанокомпозиційним матеріалом з екстремальними властивостями, нанофазним каталізаторам та розмірним (нанорозмірним) ефектам у гетерогенно-каталітичних процесах, темплатному синтезу нано- й екстраширокопористих матеріалів і молекулярних сит, фотохімічним і фотокаталітичним процесам за участю нанорозмірних напівпровідників та їхніх композитів, молекулярному дизайнові різних координаційних сполук і супрамолекулярних матеріалів на їхній основі, новим способам і матеріалам одержання й запасання молекулярного водню, новим процесам активації «малих» молекул і залучення їх до синтезу цінних органічних продуктів, новим хімічним процесам «Green Chemistry» й захистові довкілля та багатьом іншим пріоритетним напрямам розвитку хімії.
Журнал «Теоретична та експериментальна хімія» від початку свого заснування у повному об’ємі безперебійно перекладають, видають англійською мовою та розповсюджують за кордоном: спочатку – видавництв «The Faraday Press», потім «Plenum Publishing Corporation», «Kluwer Academic Publishers», а останнім часом − міжнародне видавництво «SPRINGER US» (під назвою «Theoretical and Experimental Chemistry»).
Журнал включено до наукометричних баз «Clarivate Analytics», «Scopus», «Chemistry Citation Index», «Science Citation Index Expanded», «Research Alert», «Chemical Abstracts Service».
Актуальні наукові напрями хімії, їхній взаємозв’язок із фізичною природою процесів і явищ, аналіз можливостей їхнього практичного застосування при створенні нових хімічних процесів і нетрадиційних функціональних матеріалів – таке поєднання наукових пріоритетів є визначальним для авторів у виборі саме «ТЕХ» для опублікування результатів своїх досліджень. Поряд з українськими вченими авторами журналу є відомі фахівці у різних галузях фізичної хімії зі США, Великої Британії, Німеччини, Китаю, Польщі, Румунії, Ірландії, Молдови (загалом – понад 60 країн світу).
Редакційна колегія журналу «Теоретична та експериментальна хімія» запрошує до співпраці українських і закордонних авторів – для опублікування результатів за актуальними напрямами сучасної хімії.
За інформацією Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України