2 березня 2023 року на базі Наукової бібліотеки імені М.В. Довнар-Запольського Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана в онлайн-форматі відбудеться засідання круглого столу «Інтелектуальне надбання академіка Володимира Вернадського і світова фізико-економічна думка», присвячене 160-річчю від дня народження видатного українського вченого, співзасновника та першого Президента Національної академії наук України академіка Володимира Вернадського.
Організатори – ГО «Наукове товариство імені Сергія Подолинського», Інститут економіки та прогнозування НАН України, Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України, кафедра економічної теорії Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Наукова бібліотека імені М.В. Довнар-Запольського Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.
Мета заходу – вшанування й актуалізація постаті Володимира Вернадського як всесвітньовідомого вченого та першого Президента Української академії наук (нині – НАН України) у контексті сучасних викликів; переосмислення його наукової спадщини з позицій становлення нової економіко-філософської культури; розвиток теоретичних основ і пошук прикладних аспектів реалізації парадигми сталого розвитку для відбудови економіки та відновлення соціогуманітарного простору України.
Тематичні напрями для виступів та дискусії:
- наука як планетарне явище у світобаченні Володимира Вернадського;
- Володимир Вернадський – один із засновників і перший Президент Української академії наук;
- світоглядні концепції Володимира Вернадського та їхній вплив на розвиток наукової думки;
- теорія ноосфери Володимира Вернадського і цивілізаційна перспектива економічного мислення та господарювання у XXI столітті;
- академік Володимир Вернадський як подвижник української фізико-економічної школи;
- учення академіка Володимира Вернадського і новітня парадигма планетарної безпеки;
- інтелектуальна спадщина Володимира Вернадського – основа економіко-філософської прогностики III тисячоліття;
- парадигма сталого розвитку й перспективи економічної науки;
- концепція зеленої відбудови в контексті вчення Володимира Вернадського.
Заявку на участь і тези виступу потрібно надіслати до 23 лютого 2023 року на скриньку: lib.vnm@kneu.edu.ua
ФОРМА
ВИМОГИ
Тези учасників круглого столу буде опубліковані в електронному вигляді. Повні тексти доповідей за рекомендацією оргкомітету може бути опубліковано у фаховому виданні «Історія народного господарства та економічної думки України».
За інформацією Інституту економіки та прогнозування НАН України