Голова експертної топонімічної комісії Києва, науковий співробітник сектору генеалогічних та геральдичних досліджень відділу спеціальних галузей історичної науки та електронних інформаційних ресурсів Інституту історії України НАН України кандидат історичних наук Олександр Алфьоров у своїй статті розповідає про те, яка подальша доля процесу знеросійщення публічного простору в тисячолітньому стольному граді Києві.
Учений зазначає: «Перебуваючи, як військовий, безпосередньо біля лінії бойового зіткнення на Донеччині, нарешті знайшов трохи часу, щоб узагальнити нещодавні події і поділитись з вами очікуваннями. Отже, не так давно топонімічна експертна робоча група, яку я маю честь очолювати, провела засідання. Завдання – проаналізувати пропозиції, які надійшли від громадськості в рамках другої хвилі дерусифікації нашого міста. (...) Основним критерієм нашого аналізу є відповідність тих чи інших пропозицій історичному та культурному ландшафту міста Києва. Той факт, що комісія фахово й аполітично розглядала пропозиції перейменувань, дозволив успішно змінити назви понад 270 міських об'єктів за останній рік».
Олександр Алфьоров розповів про можливість появи проспекту Європейського Союзу в Києві, а також про те, чому Повітрофлотський проспект та Повітрофлотська вулиця під дерусифікацію не підпадають.
Ознайомитися з повним текстом статті https://www.pravda.com.ua/columns/2023/03/3/7391862/
За інформацією медійної платформи «Українська правда»