Біжан Рашидович Шаропов народився 7 жовтня 1989 року в Душанбе (Таджикистан). Коли йому виповнилося п’ять років, родина, тікаючи від громадянської війни у Таджикистані, переїхала до Києва. Біжан закінчив середню школу №285 на Оболоні й 2006 року вступив на природничий факультет Національного університету «Києво-Могилянська академія». Зі слів матері Біжана, Лоли Рашидівни, «саме в університеті Біжан став цікавитися історією України, вивчав історію УПА, став дуже патріотичним, перейшов на українську мову».
З третього курсу університету Біжан Шаропов активно зацікавився науковою діяльністю і почав проходити практику в Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України – у відділі, очолюваному Ярославом Шубою. У цей же відділ 2012 року він вступив до аспірантури. Темою його дослідницької роботи було з'ясування ролі мембранних іонних каналів у спряженні збудження і скорочення вісцеральних гладких м’язів.
Біжан Шаропов був без перебільшення талановитим молодим ученим і палким патріотом України. Активна громадянська позиція і невгамовна енергія не дозволила йому стояти осторонь бурхливих подій Євромайдану 2013–2014 років. З перших же днів Революції Гідності він, іще аспірант, одразу пішов на Майдан, а після початку АТО на Сході України взяв академічну відпустку і добровольцем записався у батальйон «Айдар».
Як науковець Біжан Шаропов плідно працював над розв’язанням актуальних проблем фізіології та біофізики іонних каналів клітинних мембран. Отримав грант від біофізичного товариства США на участь у з'їзді цього товариства 2017 року. 2019 року захистив кандидатську дисертацію та почав викладати на кафедрі біології Національного університету «Києво-Могилянська академія». Він є співавтором багатьох статей у міжнародних наукових журналах. Був визнаним лідером наукової молоді, очолював Раду молодих вчених Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України та виступав локомотивом багатьох науково-популярних заходів.
2016 року разом із кількома іншими ветеранами «Айдару» Біжан Шаропов заснував приватну біотехнологічну компанію «Українські генетичні технології», котра стала відомою навесні 2020 року, коли оголосила про створення тест-системи на основі ПЛР для виявлення збудника COVID-19.
З перших же днів російського вторгнення в Україну Біжан Шаропов записався добровольцем до лав Збройних Сил України і став на захист Батьківщини. Воював у складі 11 ОРСП 112 бригади ТрО, брав участь у боях за звільнення Київщини, заходив у звільнений Чорнобиль, обороняв Ізюм. 13 квітня 2022 року, виконуючи бойове завдання із прориву оточення в напрямі населеного пункту Підлиман Харківської області неподалік села Борове, підрозділ, в якому служив Біжан Шаропов, потрапив у засідку та вступив у бій з російськими окупаційними військами. Після цього бою й аж до звільнення Харківської області від окупації у жовтні 2022 року Біжан Шаропов вважався зниклим безвісти.
20 березня 2023 року на Майдані Незалежності у Києві відбулась урочиста церемонія прощання з Біжаном Шароповим – талановитим науковцем, палким патріотом України, мужнім воїном. Поховали героя на Алеї Слави Лук’янівського кладовища.
Висловлюємо глибокі співчуття рідним, близьким, друзям, колегам – усім, хто знав Біжана Шаропова. Світла пам’ять про нього назавжди залишиться в серцях його побратимів по науці та по зброї…