12 квітня 2023 року Національна академія наук (НАН) України і Державне підприємство «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» імені академіка О.Г. Івченка (ДП «Івченко-Прогрес») підписали Генеральну угоду про науково-технічне співробітництво в галузі створення двигунів авіаційного і промислового призначення.
Угоду уклали від НАН України Президент НАН України академік НАН України Анатолій Загородній, а від ДП «Івченко-Прогрес» – Генеральний конструктор, директор ДП «Івченко-Прогрес» член-кореспондент НАН України Ігор Кравченко.
“Установи НАН України активно співпрацюють з ДП “Івченко-Прогрес” від часу його заснування, здійснюючи спільні науково-дослідні роботи в галузі авіаційного двигунобудування. Протягом останніх років значна увага приділялася науково-дослідним та дослідно-конструкторським роботам із розроблення авіаційного двигуна нового покоління. Без перебільшення можна зауважити, що майбутнє авіабудівної галузі багато в чому залежить і від нашої спільної науково-технічної діяльності”, – зазначив Анатолій Загородній.
Ігор Кравченко, у свою чергу, наголосив, що тісна співпраця між Академією і Підприємством триває, та вже намічені нові напрями плідного співробітництва, що матиме позитивне значення для зміцнення обороноздатності країни та розвитку її науково-технічного потенціалу.
Сторони висловили впевненість, що ця Угода буде мати успішне майбутнє.
Основні напрями співробітництва визначено, виходячи з актуальності завдань зі створення конкурентоспроможної продукції та передових технологій, що стоять перед аерокосмічною галуззю, а також нинішнього стану науково-виробничої бази України. Зокрема, угода передбачає такі напрями співпраці:
- Нові матеріали (жароміцні сплави, титанові сплави, алюмінієві сплави, біметали, керамічні й композитні матеріали та інше).
- Аерогазодинамічні розрахунки, експериментальні дослідження та математичне моделювання.
- Теплові розрахунки, експериментальні дослідження та математичне моделювання.
- Міцність та ресурс, розрахунки та експериментальні дослідження.
- Нові покриття для покращення жаростійкості, корозійної стійкості, зносостійкості та для відновлення зношених поверхонь.
- Передові технології виготовлення, ремонту та контролю технічного стану в експлуатації.
- Високоефективна система електромеханічного перетворення енергії.
- Система автоматичного керування та контролю нового покоління тощо.
Фото: Прес-служба НАН України