українська
Анотація:Монографію склали відомі імунологи С. М. Білецкій і М. Я. Співак, які почали займатися цією проблемою близько 20 років тому. Вони не тільки брали участь в широкому клінічному застосуванні інтерферону-α, але виконали ряд піонерських досліджень, що дозволило сформулювати підстави для його застосування, яке засновано на механізмі дії препарату.Книга складається з трьох частин. У першій частині представлена картина запалення і імунної відповіді, де дана характеристика основних учасників цих процесів і їхня номенклатура. В другій частині представлена загальна характеристика інтерферонів – їхня система, продукція і загальні властивості. Розібрано основні біологічні ефекти різних інтерферонів у нормі і при патології. Третя частина присвячена опису конкретної участі інтерферонів у патогенезі різноманітних інфекційних і неінфекційних захворювань, а також результатів клінічного застосування інтерферонів, де автори аналізують дані літератури і власні результати і подають інформацію про причини неоднозначності результатів, про ускладнення і про причини резистентності до інтерферонотерапії. Приведені данні про вплив інтерферонів на патологічні процеси і про зв'язок їхнього поводження і лабораторної картини з плином захворювання і його прогнозом, з оцінкою діагностичної цінності визначення інтерферонів і його кофакторів, агоністів і антагоністів.
Читацька аудиторія:Книга буде корисна біологам і лікарям, що займаються проблемою запалення і імунної відповіді в клініці й експерименті.
російська
Анотація:Монографию составили известные иммунологи С. М. Белецкий и Н. Я. Спивак, которые начали заниматься этой проблемой около 20 лет назад. Они не только участвовали в обширном клиническом применении интерферона-α, но выполнили ряд пионерских исследований, что позволило сформулировать основания для его применения, основанные на механизме действия препарата.Книга состоит из трех частей. В первой представлена картина воспаления и иммунного ответа, где дана характеристика основных участников этих процессов и их номенклатура. Во второй– общая характеристика интерферонов – их система, продукция и общие свойства. Разобраны основные биологические эффекты различных интерферонов в норме и при патологии. Третья часть посвящена описанию конкретного участия интерферонов в патогенезе разнообразных инфекционных и неинфекционных заболеваний, а также результатов клинического применения интерферонов, где авторы анализируют данные литературы и собственные результаты и дают информацию о причинах неоднозначности результатов, об осложнениях и о причинах резистентности к интерферонотерапии. Приведены сведения о влиянии интерферонов на патологические процессы и о связи их поведения и лабораторной картины с течением заболевания и его прогнозом, с оценкой диагностической ценности определения интерферонов и его кофакторов, агонистов и антагонистов.
Читацька аудиторія:Книга будет полезна биологам и врачам, которые занимаются проблемой воспаления и иммунного ответа в клинике и эксперименте.