українська

Анотація:Нарис-путівник "Заповідний Карадаг" присвячений Карадазькому заповіднику НАН України, розташованому біля південно-східних берегів Криму на землях легендарної Кіммерії, його унікальній природі та дивовижній історії. Цю землю виспівував у своїх віршах і відзначив в акварелях М. О. Волошин. Тут Т. І. В'яземський створив Карадазьку наукову станцію, відому потім як Біостанція, Карадазька філія Інституту біології південних морів АН України, потім – заповідник. Карадаг сьогодні широко відомий не тільки в Криму, але і далеко за його межами як старовинна наукова установа і як популярний об'єкт наукового та екологічного туризму.
Читацька аудиторія:Книга розрахована на широке коло читачів – наукових співробітників, фахівців в галузі заповідної справи і охорони природи, викладачів, учителів, студентів, школярів, фахівців в галузі природничих наук і всіх, хто має інтерес до Карадагу.
російська

Анотація:Очерк-путеводитель "Заповедный Карадаг" посвящен Карадагскому природному заповеднику НАН Украины, расположенному у юго-восточных берегов Крыма на землях легендарной Киммерии, его уникальной природе и удивительной истории. Эту землю воспевал в своих стихах и запечатлел в акварелях М. А. Волошин. Здесь Т. И. Вяземский создал Карадагскую научную станцию, известную впоследствии как Биостанция, Карадагский филиал Института биологии южных морей АН Украины, а затем заповедник. Карадаг сегодня широко известен не только в Крыму, но и далеко за его пределами как старейшее научное учреждение и как популярный объект научного и экологического туризма.
Читацька аудиторія:Книга рассчитана на широкий круг читателей – научных работников, специалистов в области заповедного дела и охраны природы, преподавателей, учителей, студентов, школьников, специалистов в области естественных наук...