українська
Анотація:Книга присвячена вивченню мови з погляду її творця – українського етносу, що породив мовний феномен як ключовий елемент національної культури. Так званий антропоцентричний підхід до вивчення мовних одиниць збуджує зацікавленість до місця мови як суспільного явища в системі духовних цінностей етносу, до взаємовідносин народу – творця мови та власне мови як значною мірою творця її носія. Адже не лише людина впливає на мову, а й мова формує особистість. Продуктивність такого вивчення мовного феномена, що є предметом етнолінгвістичних студій, важко переоцінити.
Читацька аудиторія:Розрахована на науковців, викладачів вищих навчальних закладів і вчителів середньої школи, студентів та учнів, на широке коло допитливих, що цікавляться проблемами розвитку української мови як ключової ознаки національної культури.
російська
Анотація:Книга посвящена изучению языка, творения украинского этноса, породившего языковой феномен в качестве ключевого элемента национальной культуры. Так называемый антропоцентрический подход к изучению языковых единиц интересен с точки зрения места языка как общественного явления в системе духовных ценностей этноса, а также взаимоотношений народа – создателя языка и собственно языка как в значительной степени творца его носителя. Ведь не только человек влияет на язык, но и язык формирует личность. Продуктивность подобного изучения языкового феномена, являющегося предметом предлагаемого читателю этнолингвистического исследования, вряд ли можно переоценить.
Читацька аудиторія:Рассчитана на научных сотрудников, преподавателей высших учебных заведений и учителей средней школы, студентов и учащихся, на широкий круг тех, кто интересуется проблемами развития украинского языка как ключевого признака национальной культуры.