українська
Анотація:У монографії викладено результати комплексного демоекономічного дослідження проблем народжуваності у сучасній Україні. У ній висвітлюються теоретико-методологічні питання дослідження дітородної активності населення, всебічно характеризуються довготривалі й новітні тенденції народжуваності, аналізуються трансформації її моделі за різними структурними параметрами, розглядаються соціально-економічні чинники змін у рівні і структурах народжуваності, обґрунтовується авторське бачення перспектив цього демографічного процесу в Україні.У роботі аналізуються також медико-демографічні детермінанти народжуваності: роль шлюбно-сімейних процесів та структур у перебігу цього процесу, вплив на народжуваність стану репродуктивного здоров’я населення. Досліджено взаємозв’язки народжуваності у системі відтворення населення, вплив її динаміки на формування депопуляційних тенденцій і старіння населення в Україні. Перебіг процесу народжуваності, її чинники, новітні тенденції та структурні зміни розглядаються у взаємов’язку з тими загальними процесами суспільно-економічної модернізації, які переживає наразі наша країна. Сучасний стан народжуваності в Україні, її структурні характеристики, а також вітчизняні умови дітородної діяльності населення проаналізовані на тлі ситуації у низці інших європейських країн. Значна увага приділяється аналізу й узагальненню міжнародного досвіду сімейної й пронаталістської політики. На основі результатів проведеного дослідження та з урахуванням найбільш прийнятних у вітчизняних умовах ознак європейської демографічної політики у монографії сформульовано основні принципи та напрями вдосконалення сімейної і пронаталістської політики в Україні.
Читацька аудиторія:Видання призначене для демографів, економістів, фахівців з державного управління, викладачів, аспірантів і студентів, усіх небайдужих до демографічної проблематики читачів.
російська
Анотація:В монографии изложены результаты комплексного демоекономического исследования проблем рождаемости в современной Украине. В ней освещаются теоретико-методологические вопросы исследования детородной активности населения, всесторонне характеризуются долгодействующие и новейшие тенденции рождаемости, анализируются трансформации ее модели по разным структурным параметрам, рассматриваются социально-экономические факторы изменений в уровне и структурах рождаемости, обосновывается авторское видение перспектив этого демографического процесса в Украине. В работе анализируются также медико-демографические детерминанты рождаемости: роль брачно-семейных процессов и структур в ходе этого процесса, влияние на рождаемость состояния репродуктивного здоровья населения. Исследованы взаимосвязи рождаемости в системе воспроизведения населения, влияние ее динамики на формирование депопуляционных тенденций и старение населения в Украине. Течение процесса рождаемости, ее факторы, новейшие тенденции и структурные изменения рассматриваются в взаимосвязи с теми общими процессами общественно-экономической модернизации, которые переживает сейчас наша страна. Современное состояние рождаемости в Украине, ее структурные характеристики, а также отечественные условия детородной деятельности населения проанализированы на фоне ситуации в ряде других европейских стран.Значительное внимание уделяется анализу и обобщению международного опыта семейной и пронаталистической политики.На основе результатов проведенного исследования и с учетом наиболее приемлемых в отечественных условияхпризнаков европейской демографической политики в монографии сформулированы основные принципы и направления усовершенствования семейной и пронаталистической политики в Украине.
Читацька аудиторія:Издание предназначено для демографов, экономистов, специалистов по государственному управлению, преподавателям, аспирантам и студентам, всем небезразличным к демографической проблематике читателям.