українська
Анотація:Монографію присвячено розгляду принципів функціонування приймачів випромінювання для систем технічного бачення у невидимих для ока людини ділянках електромагнітного спектру. Розглянуто властивості тих приймачів випромінювання, які дозволяють їх групувати у монолітні лінійки та матриці з обробкою інформації від них за допомогою ПЗЗ або КМОН-схем зчитування, що наближає системи технічного бачення у невидимих ділянках спектру за їх інформаційною здатністю до можливостей зорової системи людини. Розглянуто основні уявлення про різні типи приймачів випромінювання інфрачервоного, субміліметрового та міліметрового діапазонів довжин хвиль та їх граничних параметрів. Проаналізовано потенційні можливості використання приймачів випромінювання для багатоелементних лінійчатих і матричних структур зі схемами зчитування для попередньої обробки інформації у фокальній площині.
Читацька аудиторія:Монографію розраховано на спеціалістів, аспірантів та студентів, що спеціалізуються в області фізики напівпровідників, фотоелектроніки та оптико-електронних систем.
російська
Анотація:Монография посвящена рассмотрению принципов функционирования приемников излучения для систем технического видения в невидимых для глаза человека участках электромагнитного спектра. Рассмотрены свойства тех приемников излучения, которые позволяют их группировать в монолитные линейки и матрицы с обработкой информации от них с помощью ПЗС или КМОП-схем считывания, что приближает системы технического видения в невидимых участках спектра по их информационной способности к возможностям зрительной системы человека. Рассмотрены основные представления о различных типах приемников излучения инфракрасного, субмиллиметрового и миллиметрового диапазонов длин волн и их предельных параметров. Проанализированы потенциальные возможности использования приемников излучения для многоэлементных линейчатых и матричных структур со схемами считывания для предварительной обработки информации в фокальной плоскости.
Читацька аудиторія:Монография рассчитана на специалистов, аспирантов и студентов, специализирующихся в области физики полупроводников, фотоэлектроники и оптико-электронных систем.