українська
Анотація:Монографія є результатом міждисциплінарного дослідження проблем взаємодії та партнерства суспільства, держави й економіки, що є однією з фундаментальних ідей даної роботи. Автор, застосовуючи феноменологічний підхід, проаналізував і розкрив сутність існуючого в суспільстві, державі й економіці спільного та суперечливого і відповідно до цього визначена роль особистісно-людського фактора у їх трансформації, що дозволило розширити зміст процесів трансформації, враховуючи економічні та соціальні підходи й методи. Розкрито вплив глобалізації на внутрішній розвиток країни у взаємодії світового та національного з використанням стратагем співпраці. Обґрунтовано ендогенно орієнтовану модель розвитку, спираючись на яку можливо забезпечити новий його виток – до суспільства й економіки знань, що умотивовують креативність дій, без яких неможливо буде подолати бар’єри на шляху глибоких і непередбачуваних майбутніх змін в умовах,коли в суспільстві – політична нестабільність і конфлікт з економікою, а у самій економіці– дефіцит ресурсів і жорстка конкуренція; в природі – надмірне антропогенне навантаження і зміна клімату, а в психології, що є головним для життєдіяльності людини, – заміна традиційних причинно-наслідкових зв’язків неочікуваними новими, де віртуальне уявлення починає домінувати над реальним.
Читацька аудиторія:Для вчених-фахівців, працівників органів державної влади, викладачів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів.
російська
Анотація:Монография –результат междисциплинарного исследования проблем взаимодействия и партнерства общества, государства и экономики, что является одной из фундаментальных идей данной работы. Автор, применяя феноменологический подход, проанализировал и раскрыл сущность существующего в обществе, государстве и экономике общего и противоречивого и в соответствии с этим определена роль личностно-человеческого фактора в их трансформации, что позволило расширить содержание процессов трансформации, учитывая экономические и социальные подходы и методы. Раскрыто влияние глобализации на внутреннее развитие страны во взаимодействии мирового и национального с использованием стратагем сотрудничества. Обоснована эндогенно ориентированная модель развития, опираясь на которую возможно обеспечить новый его виток – к обществу и экономике знаний, мотивирующих креативность действий, без которых невозможно будет преодолеть барьеры на пути глубоких и непредсказуемых будущих изменений в условиях, когда в обществе – политическая нестабильность и конфликт с экономикой, а в самой экономике – дефицит ресурсов и жесткая конкуренция; в природе – чрезмерная антропогенная нагрузка и изменение климата, а в психологии, которая является главной для жизнедеятельности человека, – замена традиционных причинно-следственных связей неожидаемыми новыми, где виртуальные представления начинают доминировать над реальным.
Читацька аудиторія:Для ученых-специалистов, работников органов государственной власти, преподавателей, аспирантов, студентов высших учебных заведений.