українська
Анотація:Монографія стала першим комплексним дослідженням концепту Європа в сучасному українському політичному дискурсі. У книзі проаналізовано особливості концептуалізації простору міжнародних відносин на тлі складних політичних процесів європейської інтеграції України. Встановлено спадковість сучасної репрезентації ЄС з попередніми соціокультурними та ідеологічними сценаріями сприйняття західного світу. Стійкі та відтворювані когнітивні моделі представлення Європи/ЄС в українських медіа-текстах розглянуто в контексті їх потенційного впливу на процеси прийняття політичних рішень. У праці використано сучасні міждисциплінарні підходи до аналізу медіа-дискурсу, широко застосовано методи семантико-когнітивного аналізу. Проаналізовано, зокрема, когнітивний дисонанс, який викликає європейська ідентичність в українському вимірі, політичний дискурс як дзеркало та інструмент для політичної дійсності, Європу в контексті схем моделювання політико-географічного простору, концептуальні метафори Європи, концепт європейськості та європейців в українському політичному дискурсі в семантичному полі бажання.
Читацька аудиторія:Монографія включає 5 розділів та бібліографію, яка може стати в нагоді широкому колу науковців, викладачів, політиків та журналістів.
російська
Анотація:Монография стала первым комплексным исследованием концепта Европа в современном украинском политическом дискурсе. В книге проанализированы особенности концептуализации пространства международных отношений на фоне сложных политических процессов европейской интеграции Украины. Установлена наследственность современной репрезентации ЕС с предыдущими социокультурными и идеологическими сценариями восприятия западного мира. Стойкие и воспроизводимые когнитивные модели представления Европы/ЕС в украинских медиа-текстах рассмотрены в контексте их потенциального влияния на процессы принятия политических решений.Использованы современные междисциплинарные подходы к анализу медиа-дискурса, широко применены методы семантико-когнитивного анализа. Проанализирован, в частности, когнитивный диссонанс, который вызывает европейская идентичность в украинском измерении, политический дискурс как зеркало и инструмент для политической действительности, Европу в контексте схем моделирования политико-географического пространства, концептуальные метафоры Европы, концепт европейскости и европейцев в украинском политическом дискурсе в семантическом поле желания.
Читацька аудиторія:Монография включает 5 разделов и библиографию, которая может быть полезна широкому кругу научных работников, преподавателей, политиков и журналистов.