українська
Анотація:Сучасні виробничі комплекси, авіаційно-космічна та морська техніка, складне обладнання в енергетиці, на транспорті, промислові, та медицині, наукові й екологічні лабораторії, об'єкти інфраструктури тощо – все це є в галузі застосування інтелектуальних вимірювально-інформаційних систем (ВІС), без яких на можливе підвищення ефективності використовуваного обладнання та удосконалення реалізованих з його допомогою технологій. У свою чергу, ефективність ВІС, основою яких є точні вимірювальні канали з інтегрованим в них різноманітними датчиками, які є джерелами сигналів, що дають первинну інформацію і забезпечують реалізацію за необхідних алгоритмів точного вимірювання тієї чи іншої величини, що контролюється, а також надання результатів вимірювань у необхідній формі. Продовж багатьох років датчики та інші прилади, що утворюють ВІС, як правило, виконувалися розділеними конструктивно і функціонально. Розвиток сенсорної електроніки і мікроелектронних технологій змінив підходи до побудови структур і конструкцій ВІС. Цьому сприяли також постійно зростаюча необхідність підвищення точності та розрізнювальної здатності апаратури, задачі з контролю все нових і нових параметрів стану обладнання, перебігу технологічних і природних процесів, що обумовлює застосування усе більш досконалих і складних методів і засобів вимірювань. Це обумовлено також появою нових класів мікроелектронних датчиків, побудованих на нових принципах, зокрема, функціональної мікроелектроніки. Комплекс означених проблем розглянуто у даній монографії на основі існуючих інформаційних джерел і результатів досліджень та розробок авторів.
Читацька аудиторія:Монографія може становити інтерес для науковців і фахівців, що працюють в галузі сенсорної електроніки та інформаційних технологій і систем.
російська
Анотація:Современные производственные комплексы, авиационно-космическая и морская техника, сложное оборудование в энергетике, на транспорте, промышленности, и медицине, научные и экологические лаборатории, объекты инфраструктуры и т.п. - все это есть области применения интеллектуальных измерительно - информационных систем (ИИС), без которых не возможно повышение эффективности используемого оборудования и усовершенствование реализованных с его помощью технологий. В свою очередь, эффективность ИИС, основой которых есть точные измерительные каналы с интегрированным в них разнообразными датчиками, которые являются источниками сигналов, которые дают первичную информацию и обеспечивают реализацию по необходимым алгоритмам точного измерения той или другой контролируемой величины, а также предоставление результатов измерений в необходимой форме. На протяжении многих лет датчики и другие приборы, которые образовывают ИИС, как правило, выполнялись разделенными конструктивно и функционально. Развитие сенсорной электроники и микроэлектронных технологий изменило подходы к построению структур и конструкций ИИС. Этому оказывали содействие также постоянно возрастающая необходимость повышения точности и разрешающей способности аппаратуры, задачи контроля все новых и новых параметров состояния оборудования, хода технологических и естественных процессов, которые обуславливает применение все более совершенных и сложных методов и средств измерений. Это обусловлено также появлением новых классов микроэлектронных датчиков, построенных на новых принципах, в частности, функциональной микроэлектроники. Комплекс обозначенных проблем рассмотрен в данной монографии на основе существующих информационных источников и результатов исследований и разработок авторов.
Читацька аудиторія:Монография может представлять интерес для научный работников и специалистов, которые работают в области сенсорной электроники и информационных технологий и систем.