українська
Анотація:У монографії наведено результати дослідження особливостей екотипної диференціації видів Карпат і Волино-Поділля, оцінки ролі екотипної диференціації для формування біотичної різноманітності фітобіоти та її значення у філогенії окремих таксонів на прикладі роду Festuca, у формуванні флорокомплексів в антропогенно трансформованому ландшафті, а також аналіз рівня адаптивного потенціалу регіональних флор в залежності від ступеня екотипної диференціації таксонів, що їх формують. Дана оцінка реалізації адаптивного потенціалу деревних видів за функціональними критеріями, проаналізовано адаптивні аспекти здатності рослин нагромаджувати важкі метали в антропогенно забрудненому середовищі й можливості використання цих рослин для екологічного моніторингу й фіторемедіації ґрунтів.
Читацька аудиторія:Для ботаніків, екологів, спеціалістів з охорони природи, працівників лісового господарства та ландшафтного озеленення, студентів.
російська
Анотація:В монографии приведены результаты исследования особенностей экотипной дифференциации видов Карпат и Волино-Подолья, оценки роли экотипной дифференциации для формирования биотического разнообразия фитобиоты и ее значения в филогении отдельных таксонов на примере рода Festuca, в формировании флорокомплексов в антропогенно трансформированном ландшафте, а также анализ уровня адаптивного потенциала региональных флор в зависимости от степени экотипной дифференциации таксонов, которые их формируют. Дана оценка реализации адаптивного потенциала древесных видов по функциональным критериям, проанализированы адаптивные аспекты способности растений накапливать тяжелые металлы в антропогенно загрязненной среде и возможности использования этих растений для экологического мониторинга и фиторемедиации почв.
Читацька аудиторія:Для ботаников, экологов, специалистов по охране природы, работников лесного хозяйства и ландшафтного озеленения, студентов.