українська
Анотація:У монографії розглянуто актуальні питання теорії і практики сучасної геоелектрики, зокрема розв’язання прямих і обернених задач електродинаміки неоднорідних анізотропних середовищ, геологічного середовища, а також сучасні методи її дослідження. Велику увагу приділено кінематичним характеристикам нестаціонарних електромагнітних полів контрольованих джерел у геологічному середовищі та обґрунтуванню методів інтегральної кінематики у дифузійній зоні. Наведено огляд та аналіз магнітотелуричних і магнітоваріаційних функцій відклику, відображено його сучасний стан, у тому числі нові підходи, запропоновані авторами. Як приклад проаналізовано скалярні параметри імпедансного типу в процесі моделювання поверхневих геоелектричних структур на території України.
Читацька аудиторія:Для геофізиків, що досліджують геоелектромагнетизм, а також студентів вищих навчальних закладів, які спеціалізуються у зазначеній сфері.
російська
Анотація:В монографии рассмотрены актуальные вопросы теории и практики современной геоэлектрики, в частности, решение прямых и обратных задач электродинамики неоднородных анизотропных сред, геологической среды, а также современные методы ее исследования. Большое внимание уделено кинематическим характеристикам нестационарных электромагнитных полей контролируемых источников в геологической среде и обоснованию методов интегральной кинематики в диффузионной области. Приведены обзор и анализ магнитотеллурических и магнитовариационных функций отклика, отображено его современное состояние, в том числе новые подходы, предложенные авторами. В качестве примера анализируются скалярные параметры импедансного типа при моделировании поверхностных геоэлектрических структур на территории Украины.
Читацька аудиторія:Для геофизиков, исследующих геоэлектромагнетизм, а также студентов вузов, специализирующихся в этой области.