українська
Анотація:Розглядаються механізми реалізації довіри як один із базових інститутів суспільства в економічному просторі–часі. Автори розкривають внутрішню структуру довіри як суспільного відношення та на її основі пропонують власне визначення довіри як суспільного феномену і довіри в економічній сфері зокрема. Обґрунтовується, що довіра була історично першим інститутом, оскільки структура інституту і структура довіри у своїх визначальних характеристиках співпадають, зокрема обидві ці категорії виражають тотожність, єдність індивідуального і суспільного, розділеності і сумісності. Оскільки єдність простору і часу втілюється насамперед у вартості, яка на поверхні представлена товарами і грошима, особливості прояву довіри в економічному просторі–часі автори з’ясовують в двох його основоположних складових: просторі–часі господарювання, що характеризується рухом товарів та послуг, і монетарному просторі–часі, що характеризується рухом грошей. У книзі також проаналізовано характер формування довіри в українському суспільстві у порівнянні з іншими країнами, закономірності прояву довіри в різних суспільствах.
Читацька аудиторія:Для науковців, викладачів, аспірантів і студентів економічних вишів, а також всіх, кого цікавить означена проблема.
російська
Анотація:Рассматриваются механизмы реализации доверия как одного из базовых институтов общества в экономическом пространстве–времени. Автора раскрывают внутреннюю структуру доверия как общественного отношения и на ее основе предлагают собственные определения доверия как общественного феномена, в частности, доверия в экономической сфере. Обосновывается, что доверие исторически было первым институтом, поскольку структура института и структура доверия в своих определяющих характеристиках совпадают, в частности, обе эти категории выражают тождественность, единство индивидуального и общественного, разделенности и совместимости. Поскольку единство пространства и времени воплощается прежде всего в стоимости, которая на поверхности представлена товарами и деньгами, особенности проявления доверия в экономическом пространстве–времени автора выясняют в двух его основополагающих составляющих: пространстве–времени хозяйствования, которое характеризуется движением товаров и услуг, и монетарном пространстве–времени, которое характеризуется движением денег. В книге также проанализирован характер формирования доверия в украинском обществе по сравнению с другими странами, закономерности проявления доверия в разных обществах.
Читацька аудиторія:Для научных работников, преподавателей, аспирантов и студентов экономических вузов, а также всех, кто интересуется данной проблемой