українська
Анотація:Монографія – результат міждисциплінарного дослідження проблем взаємодії і партнерства суспільства, держави і економіки, яке є однією з фундаментальних ідей даної роботи. Застосовуючи феноменологічний підхід, автор проаналізував і розкрив суть наявного в суспільстві, державі і економіці загального і суперечливого і відповідно до цього певну роль людського в їх трансформації, що дозволило розширити зміст процесів трансформації, враховуючи економічні і соціальні підходи і методи. Розкрито вплив глобалізації на розвиток країни у взаємодії світового і національного з використанням стратагеми . Обґрунтовано ендогенноорієнтовану модель розвитку, спираючись на яку можливо забезпечити новий його виток – до суспільства і економіки знань, що мотивують креативність дій, без чого неможливо подолати бар’єри на шляху глибоких і багато в чому непередбачуваних змін в умовах, коли в суспільстві – політична нестабільність і конфлікт з економікою, а в самій економіці – дефіцит ресурсів і жорстка конкуренція; у природі – надмірне антропогенне навантаження і зміна клімату, а в психології, що є головною для життєдіяльності людини, традиційні причинно-наслідкові зв’язки змінилися несподівано новими, де віртуальне уявлення починає домінувати над реальним.
Читацька аудиторія:Для учених-, працівників органів державної влади, викладачів, аспірантів, студентів вищих учбових закладів.
російська
Анотація:Монография – результат междисциплинарного исследования проблем взаимодействия и партнерства общества, государства и экономики, которое является одной из фундаментальных идей данной работы. Применяя феноменологический подход, автор проанализировал и раскрыл суть существующего в обществе, государстве и экономике общего и противоречивого и соответственно этому определенную роль человеческого фактора в их трансформации, что позволило расширить содержание процессов трансформации, учитывая экономические и социальные подходы и методы. Раскрыто влияние глобализации на развитие страны во взаимодействии мирового и национального с использованием стратагемы сотрудничества. Обоснована эндогенноориентированная модель развития, опираясь на которую возможно обеспечить новый его виток – к обществу и экономике знаний, мотивирующим креативность действий, без чего невозможно преодолеть барьеры на пути глубоких и во многом непредсказуемых изменений в условиях, когда в обществе – политическая нестабильность и конфликт с экономикой, а в самой экономике – дефицит ресурсов и жесткая конкуренция; в природе – чрезмерная антропогенная нагрузка и изменение климата, а в психологии, являющейся главной для жизнедеятельности человека, традиционные причинно-следственные связи сменили неожиданно новые, где виртуальное представление начинает доминировать над реальным.
Читацька аудиторія:Для ученых-специалистов, работников органов государственной власти, преподавателей, аспирантов, студентов высших учебных заведений.