українська
Анотація:У монографії узагальнено теоретико-методологічні погляди на сутність феномену регіонального економічного простору, запропоновані методичні підходи до виміру та моделювання процесів його формування. Обґрунтовано конкретний інструментарій формування економічного простору держави в сучасних умовах із визначенням його властивостей, функцій та елементів, що його утворюють. Стратегічне управління представлено як ефективний засіб модернізації сучасного економічного простору, що орієнтує на підвищення конкурентоспроможності як держави, так і її регіонів. Розглянуто сукупність інструментів і методів щодо покращення управління економічною конкуренцією, включаючи трансформацію і синхронізацію структури адміністративно-територіального устрою держави з її економічним простором, що об’єктивно змінюється у часі під впливом зовнішніх та внутрішніх факторів.
Читацька аудиторія:Для фахівців у сфері просторово-економічного розвитку, вчених-економістів, працівників державного апарату управління, викладачів і студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів.
російська
Анотація:В монографии обобщены теоретико-методологические взгляды на сущность феномена регионального экономического пространства, предложены методические подходы к измерению и моделированию процессов его формирования. Обоснован конкретный инструментарий формирования экономического пространства государства в современных условиях с определением образующих его свойств, функций и элементов. Стратегическое управление представлено как эффективное средство модернизации современного экономического пространства, ориентирующее на повышение конкурентоспособности как государства, так и его регионов. Рассмотрена совокупность инструментов и методов относительно улучшения управления экономической конкуренцией, включая трансформацию и синхронизацию структуры административно-территориального устройства государства с его экономическим пространством, которое объективно изменяется во времени под воздействием внешних и внутренних факторов.
Читацька аудиторія:Для специалистов в сфере пространственно-экономического развития, ученых-экономистов, работников государственного аппарата управления, преподавателей и студентов экономических специальностей высших учебных заведений.