українська
Анотація:Монографію присвячено місцю сінто у соціокультурних трансформаціях, що відбулися у Японії протягом ХІХ–ХХ ст., а також змінам, яких зазнав сінто в їхньому результаті. Розглянуто головні ідейні інновації, що мали місце в сінтоській думці у першій половині ХІХ ст. після Революції / Реставрації Мейдзі. Показано роль у цих процесах ідей кокуґаку, школи Міто, а також запозичених із Заходу понять "релігія" та "свободі віровизнання". Особливу увагу присвячено школі Хірати Ацутане, яка справила визначальний вплив на ідеологію Мейдзі на її початковому етапі. Окремо проаналізовано важливий документ – Імператорський рескрипт про виховання 1890 р., на основі порівняння його з більш ранніми едиктами китайських імператорів виявлено традиційні та новаторські елементи цього тексту. Розглянуто зміни, які відбулися в сінто у середині ХХ ст. після поразки Японії у Другій світовій війні та сучасну структуру основної інституції цієї релігії – Асоціації сінтоських святилищ. До монографії включено переклад Імператорського рескрипту про виховання.
Читацька аудиторія:Видання розраховане на релігієзнавців, філософів, істориків-японістів, викладачів і студентів, а також усіх, хто цікавиться духовною культурою Японії.
російська
Анотація:Монография посвящена месту синто в социокультурных трансформациях, произошедших в Японии в течение XIX–XX вв., а также изменениям, которые претерпел синто в их результате. Рассмотрены главные идейные инновации, которые имели место в синтоском мнении в первой половине XIX в. после Революции / Реставрации Мэйдзи. Показана роль в этих процессах идей кокугаку, школы Мито, а также заимствованных с Запада понятий "религия" и "свобода вероисповедания". Особое внимание посвящено школе Хирата Ацутане, которая оказала решающее влияние на идеологию Мэйдзи на ее начальном этапе. Отдельно проанализирован важный документ – Императорский рескрипт о воспитании 1890 г., на основе сравнения его с более ранними эдиктами китайских императоров обнаружены традиционные и новаторские элементы этого текста. Рассмотрены изменения, которые произошли в синто в середине ХХ в. после поражения Японии во Второй мировой войне и современная структура основных институтов этой религии – Ассоциации синтоских святилищ. В монографию включен перевод Императорского рескрипта о воспитании.
Читацька аудиторія:Издание рассчитано на религиоведов, философов, историков-японистов, преподавателей и студентов, а также всех, кто интересуется духовной культурой Японии.