українська
Анотація:Правда про Великий терор в СРСР відкривалася Заходу поволі. Коли вчителі американських шкіл розповідали своїм підопічним про масові арешти й розстріли радянських громадян, ті переживали справжній шок. Сцени нічних наїздів, прискіпливих трусів, залякані родини, знічені малі й старенькі, що залишилися без годувальників, — усе це ятрило сентиментальні серця американських тінейджерів. Школярі звично питали у викладачів: «А чому ж ті бідні люди не викликали поліцію?»
Наївним дітям, які зростали у демократичній країні, несила було зрозуміти, як влади та органи «правопорядку» можуть бути одностайними у справі винищення власного населення. Як можна було створити світ, у якому жодна людина не почувалася у безпеці, не довіряла не те що товаришам — близьким родичам! Утім, не варто забувати, що він був лише закономірним завершенням, своєрідною квінтесенцією репресивної політики більшовиків. Насилля супроводжувало радянський режим з перших його кроків. За першою хвилею червоного терору в Україні слідували кілька голодовок й наймасштабніший у Європі Голодомор 1932—1933 рр.; низка політичних процесів, знищення політичних партій, профспілок і громадських рухів; встановлення тотального контролю над митцями, науковцями й освітянами; розбудова системи ГУЛАГу; знищення цілих соціальних верств; суцільна колективізація; депортації й врешті етноциди за національною ознакою — такими були віхи радянізації міжвоєнної України. Про усі ці процеси й багато іншого розповідається у цій книзі.
Читацька аудиторія:Для широкого кола читачів
російська
Анотація:Правда о Большом терроре в СССР открывалась Запада медленно. Когда учителя американских школ рассказывали своим подопечным о массовых арестах и расстрелах советских граждан, те переживали настоящий шок. Сцены ночных наездов, придирчивых трусов, запуганные семьи, смущенно малые и старенькие, оставшихся без кормильцев, - все это бередило сентиментальные сердца американских тинейджеров. Школьники обычно спрашивали у преподавателей: «А почему же те бедные люди не вызвали полицию?»
Наивным детям, выросшим в демократической стране, невозможно было понять, как власти и органы «правопорядка» могут быть единодушны в деле уничтожения собственного населения. Как можно было создать мир, в котором никто не чувствовал себя в безопасности, не доверял не только товарищам — близким родственникам! Впрочем, не стоит забывать, что он был лишь закономерным завершением, своеобразной квинтэссенцией репрессивной политики большевиков. Насилие сопровождало советский режим с первых его шагов. За первой волной красного террора в Украине следовали несколько голодовок и масштабный в Европе Голодомор 1932—1933 гг.; ряд политических процессов, уничтожения политических партий, профсоюзов и общественных движений; установление тотального контроля над художниками, учеными и педагогами; развитие системы ГУЛАГа; уничтожение целых социальных слоев; сплошная коллективизация; депортации и в конце этноцид по национальному признаку — такими были вехи советизации междувоенной Украины. Обо всех этих процессах и многом другом рассказывается в этой книге.
Читацька аудиторія:Для широкого круга читателей