українська
Анотація:В рамках кругообігу речовини в природі розроблена гідро-геосинергетична біогенно-мантійна гіпотеза утворення вуглеводнів і на її основі створено прямопошукову структурно-термо-атмо-гідро-геохімічну технологію (СТАГГТ). Викладено теоретичні та прикладні засади системної геолого-термо-атмогеохімічної технології з використанням комплексу тектонічних, морфоструктурних, літолого-стратиграфічних, формаційно-седиментаційних, геофізичних, гідрологічних, термометричних, атмогеохімічних методів.
Дана технологія вперше була проведена та успішно впроваджена в процесі прогнозно-пошукових робіт на нафтогазоносних об’єктах України на суші (Дніпровсько-Донецька западина) та в Чорному і Азовському морях з використанням спеціально створених апаратурних комплексів. Вперше обґрунтовані джерела відновлення вуглеводневих родовищ, що знаходяться в експлуатації.Проведений аналіз розташування нафтогазових родовищ і гідрогеологічних басейнів світового видобутку вуглеводнів дозволив обгрунтувати і впровадити в нову пошукову технологію вуглеводневих скупчень один з найважливіших пошукових критеріїв − гідролого-структурні і геохімічні елементи, що відображують природу закладення каньйонів дельт річкових систем, а також розташованих у їхніх басейнах генераторів гідробіогенних метаноутворювальних процесів.
Читацька аудиторія:Для фахівців в галузі геології нафти і газу, загальної та регіональної геології, гідрології, охорони довкілля, студентів та аспірантів паливно-енергетичного, нафтогазо-геологічного і гідрологічного напрямів, а також численних вітчизняних і зарубіжних інвесторів.
російська
Анотація:В рамках круговорота вещества в природе разработана гидро-геосинергетическая биогенно-мантийная гипотеза образования углеводородов и на ее основе создана прямопоисковая структурно-термо-атмо-гидро-геохимическая технология (СТАГГТ). Изложены теоретические и прикладные основы системной геолого-термо-атмогеохимической технологии с использованием комплекса тектонических, морфоструктурных, литолого-стратиграфических, формационно-седиментационных, геофизических, гидрологических, термометрических, атмогеохимических методов.
Данная технология впервые была проведена и успешно внедрена в процессе прогнозно-поисковых работ на нефтегазоносных объектах Украины на суше (Днепровско-Донецкая впадина) и в Черном и Азовском морях с использованием специально созданных аппаратурных комплексов. Впервые обоснованы источники восстановления углеводородных месторождений, находящихся в эксплуатации.Проведенный анализ расположения нефтегазовых месторождений и гидрогеологических бассейнов мировой добычи углеводородов позволил обосновать и внедрить в новую поисковую технологию углеводородных скоплений один из важнейших поисковых критериев − гидролого-структурные и геохимические элементы, отражающие природу закладки каньонов дельт речных систем, а также расположенных в их бассейнах генераторов гидробиогенных метанобразующих процессов.
Читацька аудиторія:Для специалистов в области геологии нефти и газа, общей и региональной геологии, гидрологии, охраны окружающей среды, студентов и аспирантов топливно-энергетического, нафтогазогеологического и гидрологического направлений, а также многочисленных отечественных и зарубежных инвесторов.