українська
Анотація:Описанобудовуівластивості фібриногену та основних функціонально зв’язаних із ним білків:(про)тромбіну, фактораXIII(a) іплазмін(оген)у. Висвітлено молекулярні перетворення, що є основою трансформування фібриногену у фібрин та утворення розчинних і нерозчинних форм фібрину. Монографія містить детальну інформацію про механізми усіх стадій полімеризації фібрину з утворенням тривимірної сітки та її стабілізації факторомXIII. Відбито роль іонів кальцію в цих процесах. Дано інформацію про фібринолітичну систему, в якій коротко описано плазміноген, його активатори й інгібітори та процеси перетворення плазміногену на плазмін. Розглянуто процес послідовного руйнування фібрину плазміном, описано продукти деградації фібрину, їх роль у вивченні механізмів полімеризації фібрину та діагностиці різних захворювань. Описано використання моноклональних антитіл як молекулярних зондів для вивчення механізмів полімеризації фібрину.Описанобудовуівластивості фібриногену та основних функціонально зв’язаних із ним білків:(про)тромбіну, фактораXIII(a) іплазмін(оген)у. Висвітлено молекулярні перетворення, що є основою трансформування фібриногену у фібрин та утворення розчинних і нерозчинних форм фібрину. Монографія містить детальну інформацію про механізми усіх стадій полімеризації фібрину з утворенням тривимірної сітки та її стабілізації факторомXIII. Відбито роль іонів кальцію в цих процесах. Дано інформацію про фібринолітичну систему, в якій коротко описано плазміноген, його активатори й інгібітори та процеси перетворення плазміногену на плазмін. Розглянуто процес послідовного руйнування фібрину плазміном, описано продукти деградації фібрину, їх роль у вивченні механізмів полімеризації фібрину та діагностиці різних захворювань. Описано використання моноклональних антитіл як молекулярних зондів для вивчення механізмів полімеризації фібрину. Монографія вміщує результати досліджень, виконаних у провідних закордонних лабораторіях, і досліджень, виконаних з участю автора та інших співробітників Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна.
Читацька аудиторія:Для наукових працівників, які досліджують системи зсідання крові і фібринолізу, а також усіх, чия діяльність пов’язана з проблемами гемостазу.
російська
Анотація:Описаны строение и свойства фибриногена и основных функционально связанных с ним белков: (про)тромбина, фактора XIII(a) и плазмин(оген)а. Освещены молекулярные превращения, которые лежат в основе трансформации фибриногена в фибрин и образования растворимых и нерастворимых форм фибрина. Монография включает подробную информацию о механизмах всеъх стадий полимеризации фибрина с образованием трехмерной сети и ее стабилизации факторомXIII. Отражена роль ионов кальция в этих процессах. Дана информация о фибринолитической системе, в которой кратко описаны плазминоген, его активаторы и ингибиторы и процессы превращения плазменогена в плазмин. Рассмотрен процесс последовательного разрушения фибрина плазмином, описаны продукты деградации фибрина, их роль в изучении механизмов полимеризации фибрина и диагностике различных заболеваний. Описано использование моноклональных антител в качестве молекулярных зондов для изучения механизмов полимеризации фибрина.Описаны строение и свойства фибриногена и основных функционально связанных с ним белков: (про)тромбина, фактора XIII(a) и плазмин(оген)а. Освещены молекулярные превращения, которые лежат в основе трансформации фибриногена в фибрин и образования растворимых и нерастворимых форм фибрина. Монография включает подробную информацию о механизмах всеъх стадий полимеризации фибрина с образованием трехмерной сети и ее стабилизации факторомXIII. Отражена роль ионов кальция в этих процессах. Дана информация о фибринолитической системе, в которой кратко описаны плазминоген, его активаторы и ингибиторы и процессы превращения плазменогена в плазмин. Рассмотрен процесс последовательного разрушения фибрина плазмином, описаны продукты деградации фибрина, их роль в изучении механизмов полимеризации фибрина и диагностике различных заболеваний. Описано использование моноклональных антител в качестве молекулярных зондов для изучения механизмов полимеризации фибрина. Монография включает результаты исследований, выполненных в ведущих зарубежных лабораториях, и исследований, выполненных в ведущих зарубежных лабораториях, и исследований, выполненных с участием автора и других сотрудников Института биохимии им. А.В. Палладина.
Читацька аудиторія:Для научных работников, исследующих системы свертывания крови и фибринолиза, а также всех тех, чья деятельность связана с проблемами гемостаза.