українська
Анотація:У монографії досліджуються взаємовідносини України з Центральними державами, зокрема Німеччиною, на завершальному етапі Першої світової війни, реалізація положень Брестського мирного договору, спрямованих на отримання українських продовольчих і сиро¬винних ресурсів. Показано як союзницька військова допомога у звільненні від більшовицької експансії трансформувалася в окупаційну практику з втручанням у внутрішні справи УНР — від запровадження військово-польових судів до зміни державного устрою. Висвітлені специфічні риси окупаційної політики, її нетиповість у контексті тогочасного міжнародного права. Подані персональні портрети головних дійових осіб — німецьких військових і дипломатів. Видання ілюстроване унікальними фотодокументами тієї доби.
Читацька аудиторія:Книга розрахована на науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історичним минулим України, її взаємовідносинами з іншими державами.
російська
Анотація:В монографии исследуются взаимоотношения Украины с Центральными государствами, в частности Германией, на завершающем этапе Первой мировой войны, реализация положений Брестского мирного договора, направленных на получение украинских продовольственных и сырьевых ресурсов. Показано, как союзническая военная помощь в освобождении от большевистской экспансии трансформировалась в оккупационную практику с вмешательством во внутренние дела УНР — от внедрения военно-полевых судов до изменения государственного строя. Освещены специфические черты оккупационной политики, ее нетипичность в контексте международного права того времени. Представлены персональные портреты главных действующих лиц — немцев и дипломатов. Издание иллюстрировано уникальными фотодокументами той эпохи.
Читацька аудиторія:Книга рассчитана на научных работников, преподавателей, студентов, всех, кто интересуется историческим прошлым Украины, ее взаимоотношениями с другими государствами.