українська
Анотація:У монографії показана економічна, екологічна та соціальна перспективності диверсифікації діяльності вуглевидобувних підприємств шляхом створення на їх базі когенераційних энергокомплексів, що виробляють теплову та електричну енергії з низькосортного вугілля, відходів вуглезбагачення і шахтного метану. Розглянуто економіко-математичні моделі одночасної роботи основних блоків шахти і енергетичного модуля, що входять до складу енергокомплекса, за різних схем когенерації і умов експлуатації. Досліджено питання вибору раціональних параметрів, можливі варіанти теплових схем і складу устаткування, а також ефективність роботи шахтних енергокомплексів на базі газопоршневої і паротурбинної когенерації. Розглянуто перспективні варіанти використання теплової потужності шахтних енергокомплексів в умовах вуглевидобувних підприємств.
Читацька аудиторія:Для фахівців у галузі проектування і експлуатації теплоенергетичного устаткування вуглевидобувних підприємств, аспірантів і студентів.
російська
Анотація:В монографии показана экономическая, экологическая и социальная перспективности диверсификации деятельности угледобывающих предприятий путем создания на их базе когенерационных энергокомплексов, вырабатывающих тепловую и электрическую энергии из низкосортных углей, отходов углеобогащения и шахтного метана. Рассмотрены экономико-математические модели совместной работы основных блоков шахты и энергетического модуля, входящих в состав энергокомплекса, при различных схемах когенерации и условиях эксплуатации. Исследованы вопросы выбора рациональных параметров, возможные варианты тепловых схем и состава оборудования, а также эффективность работы шахтных энергокомплексов на базе газопоршневой и паротурбинной когенераций. Рассмотрены перспективные варианты использования тепловой мощности шахтных энергокомплексов в условиях угледобывающих предприятий.
Читацька аудиторія:Для специалистов в области проектирования и эксплуатации теплоэнергетического оборудования угледобывающих предприятий, аспирантов и студентов.