українська
Анотація:Видання є останнім томом тритомної колективної монографії, присвяченої осмисленню цивілізаційної структури сучасного світу та її трансформаціям в умовах глобалізації. Воно є результатом комплексного дослідження глибинних перетворень, що мають місце сьогодні в цивілізаціях Сходу. Йдеться про Мусульмансько-Афразійську, Індійсько-Південноазійську, Китайсько-Східноазійську та Японсько-Далекосхідну цивілізації, а також про цивілізаційну спільноту Субсахарської Африки і Азійсько-Тихоокеанський регіон як геополітичну і трансцивілізаційну реальність. Розглядаються їхні генези, своєрідні ментально-ціннісні, пов’язані з певними релігійно-культурними формами, підвалини. Цивілізаційні трансформації в сучасних умовах осмислюються в динаміці перехідного періоду, який зараз переживає людство. Особливу увагу приділено взаємопов’язаним та взаємообумовленим тенденціям глобалізації та регіоналізації, що здійснюється переважно на цивілізаційному ґрунті.
Читацька аудиторія:Для науковців, викладачів та студентів суспільствознавчих і гуманітарних факультетів, усіх, хто цікавиться долею й перспективами розвитку людства.
російська
Анотація:Издание представляет собой последний том трехтомной коллективной монографии, посвященной осмыслению цивилизационной структуры современного мира и ее трансформациям в условиях глобализации. Оно является результатом комплексного исследования глубинных преобразований, протекающих сегодня в цивилизациях Востока. Речь идет о Мусульманско-Афразийской, Индийско-Южноазиатской, Китайско-Восточноазиатской и Японско-Дальневосточной цивилизациях, а также о цивилизационной общности Субсахарской Африки и Азиатско-Тихоокеанском регионе как геополитической и трансцивилизационной реальности. Рассматриваются их генезис, своеобразные ментально-ценностные, связанные с определенными религиозно-культурными формами, основания. Цивилизационные трансформации в современных условиях осмысливаются в динамике переходного периода, ныне переживаемого человечеством. Особое внимание уделено соотношению взаимосвязанных и взаимообусловленных тенденций глобализации и регионализации, осуществляющейся преимущественно на цивилизационных основаниях.
Читацька аудиторія:Рассчитана на научных работников, преподавателей и студентов общественных и гуманитарных факультетов, всех, кто интересуется судьбами и перспективами развития человечества.