українська
Анотація:У монографії наведено результати досліджень навантаженості залізничних вагонів-цистерн, що входять до складу поїзда, при перехідних режимах руху, проведених методами математичного моделювання. Рівняння коливань вагонів-цистерн складено з урахуванням рухливості рідких вантажів, що транспортуються, та поздовжніх сил, які виникають у міжвагонних з'єднаннях поїзда в процесі його руху. Дано основні співвідношення для визначення гідродинамічних параметрів цистерн. Досліджено вплив схем формування поїзда, неоднорідного за масою та видом вантажу, який транспортується, на характер і значення зусиль, що виникають у міжвагонних з'єднаннях, при рушанні поїзда з місця, гальмуванні та русі по переломах поздовжнього профілю колії. Розглянуто питання стійкості цистерн від витискування при русі в кривих під дією поздовжніх стискних сил.
Читацька аудиторія:Для наукових та інженерно-технічних працівників, фахівців у галузі динаміки і експлуатації рухомого складу.
російська
Анотація:Вмонографии приведены результаты исследований нагруженности железнодорожных вагонов-цистерн в составе поезда при переходных режимах движения, проведенных методами математического моделирования. Уравнения колебаний вагонов-цистерн составлены с учетом подвижности транспортируемых жидких грузов и продольных сил, возникающих в межвагонных соединениях поезда в процессе его движения. Даны основные соотношения для определения гидродинамических параметров цистерн. Исследовано влияние схем формирования состава, неоднородного по массе и виду перевозимого груза, на характер и значения усилий, возникающих в межвагонных соединениях, при трогании поезда с места, торможении, движении по переломам продольного профиля пути. Рассмотрены вопросы устойчивости цистерн от выжимания при движении в кривых под действием продольных сжимающих сил.
Читацька аудиторія:Для научных и инженерно-технических работников, специалистов в области динамики и эксплуатации подвижного состава.